200MP aparat Samsung Galaxy S23 Ultra może sprawić, że porzucę swojego iPhone

Technologii

Plotkowany aparat Ultra 200MP w Samsung Galaxy S23 Ultra może być game changerem – oto dlaczego

Mówi się, że rozmiar nie ma znaczenia, ale w przypadku Samsunga Galaxy S23 Ultra w końcu może. Nie mówię o wielkości telefonu. To o wielkości S23 Ultra głównego aparatu – który jest tipped przyjść na 200 megapikseli – i co Samsung może z nim zrobić.

Plotki o tym 200MP główny aparat podniósł moją ciekawość na temat nadchodzącego telefonu Samsung. W rzeczywistości, to może wreszcie skusić mnie z powrotem z mojego przełącznika do iPhone z Androidem, który zrobiłem prawie dwa lata temu.

Wszystko o megapikselach

To długo było tak, że wysokie liczniki megapikseli w smartfonach nie równają się wielkim aparatom. Jak nasze telefony redaktor Jordan Palmer wskazał w czacie mieliśmy, wiele niedrogich telefonów pochodzą z dużych aparatów megapikselowych, ale są daleko od najlepszych telefonów aparatu.

To dlatego, że wiele z fotografii smartphone opiera się na oprogramowaniu i fotografii obliczeniowej, aby zapewnić przyjemne zdjęcia. I widzimy, że stosowane do wielkiego aplomb z iPhone 14 Pro, Google Pixel 7 Pro, i Samsung Galaxy S22 Ultra.

Ale podczas gdy te telefony wszystkie produkować inny smak zdjęcia z ich inteligentnego przetwarzania, wszystkie mają jedną rzecz wspólną – wysoki aparat główny megapikseli. Gdzie kiedyś poprzednicy tych flagowych telefonów używane 12MP czujniki głównego aparatu dla wielu pokoleń (zwłaszcza iPhone 13 Pro), ostatnie dwa lata widział producentów telefonów odejść od sprawdzonych czujników.

Jest to prawdopodobnie w dół do trzech marek osiągając punkt, w którym fotografia obliczeniowa i AI wzmocnione przetwarzanie sygnału obrazu może zrobić tylko tyle z 12 megapikseli. I tak mamy teraz 48MP sensor w iPhone 14 Pro, 50MP w Pixel 7, i 108MP aparat w Galaxy S22 Ultra.

Nowy poziom szczegółowości

Dlaczego więc plotkowany 200MP sensor w Galaxy S23 Ultra wzbudził moją ekscytację? Cóż, wszystko sprowadza się do ilości szczegółów, które taki aparat może uchwycić.

200MP-aparat-Samsung-Galaxy-S23-Ultra-1

Więcej megapikseli oznacza wyższą rozdzielczość zdjęć, a tym samym więcej szczegółów. A to oznacza więcej danych, które inteligentne oprogramowanie może przetworzyć i teoretycznie dostarczyć ostrzejsze, bardziej szczegółowe i bogatsze zdjęcia, nawet jeśli końcowe ujęcia będą miały rozdzielczość 12MP lub 50MP.

Co jest dla mnie szczególnie interesujące, ta dodatkowa szczegółowość powinna oznaczać, że kiedy kadrujesz zdjęcie, nie tracisz ładunku szczegółów i wyrazistości. To był problem z poprzednimi zdjęciami ze smartfonów; wyglądają świetnie na pierwszy rzut oka, ale kiedy się je wykadruje, zaczyna się zauważać aberracje, zbyt duże wygładzenie lub rozmazane tekstury.

W związku z tym, kiedy próbuję zrobić jakąś “poważną” fotografię, muszę użyć mojej lustrzanki. Podczas gdy jest ona świetna i tworzy obrazy, którymi można łatwiej manipulować w edycji, potrzeba trochę umiejętności, aby uzyskać dobre ujęcie, zwłaszcza gdy oświetlenie jest mniej niż idealne.

Teraz nie jestem najgorszym fotografem, ale moje umiejętności są naprawdę w strzelaniu do słów, a nie do scen. Więc dla zdjęcia, które będzie wyglądać przyzwoicie bez dużo pracy, czasami zwracam się do smartfona. Dzięki obróbce, telefon może wziąć nieciekawe ujęcie i uczynić je o wiele jaśniejszym i wyraźniejszym. Ale wtedy ma wspomniane wcześniej ograniczenia przy kadrowaniu do ujęcia.

Jeśli plotki są prawdziwe i Galaxy S23 Ultra ma 200MP aparat, to może potencjalnie dostarczyć najlepsze z obu światów. W szczególności, jeśli flagowy telefon pozwala uchwycić pełne 200MP zdjęcia, to nie tylko telefon będzie miał więcej szczegółów do pracy, nie będzie dużo więcej zakresu do edycji i przycinania do zdjęcia bez staje się zamglony bałagan.

Oczywiście, Galaxy S23 Ultra prawdopodobnie będzie miał podwójne teleobiektywy swoich poprzedników, i można by argumentować, że są to snappery do wykorzystania do uzyskania szczegółowych zdjęć zbliżeniowych. Nie debatowałbym nad tym, ale czasami tylko zdecydować, co chcesz wbić podczas oglądania strzał po fakcie. Więc mając zakres i liczba pikseli do lepszego manipulowania takie ujęcia jest na pewno być dobrodziejstwem dla have-a-go fotografów jak ja, którzy nie zawsze mają DSLR na rękę.

Dzięki najwyraźniej wyciekłemu zdjęciu Galaxy S23 Ultra, możemy zobaczyć 200MP obraz, który został przycięty przez 12x. I rzeczywiście wygląda on na obłędnie szczegółowy z ostrymi krawędziami.

Istnieje zastrzeżenie, że jakość tych ujęć będzie zależała od przetwarzania, jakie zastosuje do nich Samsung, lub jeśli S23 Ultra pozwoli Ci uchwycić ujęcia RAW w 200MP i łatwo je edytować. Pojawiły się pewne spostrzeżenia, że iPhone 14 Pro ma tendencję do nadmiernego przetwarzania ujęć ze swojej 48MP kamery, choć moi koledzy z zespołu telefonów nie narzekali na to… jeszcze.

Niemniej jednak, fotografia obliczeniowa Samsunga przyszła skokowo w ciągu ostatnich kilku lat, a nawet stonowała tendencję do przesycenia kolorów. Więc jestem cicho przekonany, że Galaxy S23 Ultra’s 200MP czujnik i ogólny system aparatu będzie dostarczać dobre i tym samym pukać iPhone 14 Pro Max z jego top miejsce na naszej liście najlepszych telefonów.

Z Galaxy Unpacked wydarzenie ustawione na 1 lutego, nie musimy długo czekać, zanim Samsung w końcu bierze pokrywy z jego nowego telefonu flagowego i mamy zobaczyć, czy rozmiar megapikseli rzeczywiście ma znaczenie.

Podziel się

Od 15 lat poświęcam się nauce i technice. Bardzo interesuję się postępem technologicznym i chcę dzielić się z Wami najnowszymi wiadomościami ze świata technologii, oprogramowania i gier.

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska