3 przydatne opcje Siri, które pojawiły się w iOS 16. Na przykład ponowne uruchomienie iPhone za pomocą głosu

Technologii

Z każdą kluczową aktualizacją systemu iOS asystent głosowy iPhone’a otrzymuje kilka przydatnych innowacji. Można już ustawić Siri na pracę w trybie cichym, nauczyć ją automatycznego wysyłania dyktowanych wiadomości bez potwierdzenia, czy też zrestartować smartfon specjalną komendą.

Teraz dowiedzmy się, jak skonfigurować i wykorzystać najbardziej przydatne innowacje Siri w iOS 16.

1. Automatyczne wysyłanie wiadomości

Asystent iPhone’a od dawna potrafi wysyłać wiadomości dyktowane głosem. Jednak po zakończeniu dyktanda konieczne było potwierdzenie polecenia lub naciśnięcie odpowiedniego przycisku na ekranie smartfona.

Wraz z premierą iOS 16 możliwe jest teraz wyłączenie dodatkowej akcji i wysyłanie danych od razu po dyktowaniu. Funkcja może działać tylko wtedy, gdy podłączony jest zestaw słuchawkowy lub aktywny jest CarPlay.

Jak aktywować opcję: przejdź do Ustawienia – Siri i wyszukiwanie – Autosend messages i aktywuj główny przełącznik.

Poniżej można wybrać, czy funkcja ma być stosowana tylko przez zestaw słuchawkowy, po podłączeniu do CarPlay, czy w obu przypadkach.

iOS-16-Siri(1)

2. Wyłączenie reakcji na głos

W poprzednich wersjach iOS asystent zawsze odpowiadał na prośby głosem. Funkcja ta mogła być wyłączona tylko dla trybu cichego.

W iOS 16 można całkowicie wyłączyć odpowiedź głosową Siri, aby frazy i odpowiedzi nie denerwowały innych. Siri będzie podawać dane głosowe, jeśli prowadzisz samochód, używasz iPhone’a z podłączonym zestawem słuchawkowym lub gdy ekran smartfona jest wyłączony.

We wszystkich innych przypadkach dane będą po prostu wyświetlane na ekranie bez dodatkowych dźwięków.

Jak włączyć opcję: otwórz Ustawienia – Siri i wyszukiwanie – Odpowiedzi Siri i zmień opcję Odpowiadanie na głos na Preferuj ciche odpowiedzi.

3. Ponowne uruchamianie iPhone’a za pomocą głosu

Przed wydaniem iOS 16.1 możliwe było ponowne uruchomienie iPhone’a za pośrednictwem ustawień systemowych lub poprzez banalne wyłączenie i włączenie.

Po odpowiedniej aktualizacji można zrestartować gadżet za pomocą głosu. Można to zrobić w ogóle nie dotykając urządzenia.

Jak włączyć opcję: zadzwoń do Siri i poproś o ponowne uruchomienie iPhone’a (lub zrestartowanie telefonu) i potwierdź czynność głosem. Gadżet zostanie wyłączony i ponownie włączony.

Oto przydatne opcje i możliwości, jakie ma asystent głosowy na iPhonie lub iPadzie z aktualną wersją oprogramowania.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska