4 nastolatków zabitych w wypadku w Buffalo próbowało podjąć TikTok ‘Kia Challenge’

TikTok 'Kia Challenge' Wiadomości

Cztery nastolatki, które straciły życie w wypadku samochodowym w Buffalo, w tym młoda mama, próbowały podjąć wyzwanie TikTok.

TikTok 'Kia Challenge'
TikTok ‘Kia Challenge’

Ofiary śmiertelne i ocalały nastolatek jechali w skradzionej Kia prowadzonej przez ich 16-letniego przyjaciela, kiedy pędzący samochód rozbił się w poniedziałek rano, wyrzucając wszystkich pięciu pasażerów.

Marcus Webster, 19, Swazine Swindle, 17, Kevin Payne, 16 i Ahjanae Harper, 14, zginęli, gdy skradziona Kia, w której jechali, rozbiła się w poniedziałek rano, wyrzucając ich i jednego innego pasażera

Kierowca, 16-latek, został opatrzony w szpitalu i zwolniony, podczas gdy piąty pasażer, 14-letnia dziewczyna, jest notowana w dobrym stanie w Erie County Medical Center.

Czym jest TikTok Kia Challenge?

Nastolatkowie wpadli na pomysł kradzieży samochodu z wyzwania TikTok, które zachęca ludzi do włamywania się do samochodów Kia i Hyundai z ładowarkami do telefonów – powiedział dziennikarzom w poniedziałek komisarz policji w Buffalo Joseph Gramaglia.

Tak zwane “Kia challenge,” pokazuje widzom TikTok jak podłączyć do prądu samochody tych dwóch marek za pomocą kabla USB i śrubokręta i ośmiela ich do wzięcia udziału w nielegalnej działalności.

Departamenty policji w całym kraju zgłosiły wzrost kradzieży samochodów marki Kia i Hyundai od czasu opublikowania pierwszego filmu latem.

Pozew zbiorowy został złożony w zeszłym miesiącu w Orange County w Kalifornii, zarzucając, że Kia zbudowane w latach 2011-2021 i Hyundaie zbudowane w latach 2015-2021 nie posiadają maszyn antykradzieżowych zwanych immobilizerami silnika, co czyni je łatwiejszymi celami kradzieży.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska