5 sposobów dodawania strzałek, tekstu i bazgrania na obrazach w Google Docs

5 sposobów dodawania strzałek, tekstu i bazgrania na obrazach w Google Docs Elektronika


Adnotowanie obrazu, takie jak dodawanie strzałek lub tekstu, pomaga zbudować lepsze zrozumienie i wyraźny obraz tego, co opisujesz swoim odbiorcom. Jeśli często korzystasz z Google Docs i szukasz sposobu na dodawanie adnotacji do obrazów podczas tworzenia projektu, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tym explainerze wymieniliśmy kilka prostych metod dodawania strzałek, tekstu i bazgrania na obrazach w Google Docs, aby uczynić je bardziej efektownymi. W międzyczasie możesz również nauczyć się zapisywać obrazy z Dokumentów Google na różnych platformach.

Jak dodać strzałki, tekst i bazgroły na obrazach w Google Docs?

Dodawanie tekstu i adnotowanie obrazów za pomocą strzałek może pomóc w podkreśleniu istotnych informacji wewnątrz obrazu. To z kolei oszczędza czas czytelnika, pozwalając mu skupić się na ważnych rzeczach, które są wymienione w Twoim dokumencie. Teraz spójrzmy na pięć skutecznych metod dodawania adnotacji do obrazów za pomocą Google Docs.

Dodawanie strzałek, tekstu i bazgranie na obrazach za pomocą funkcji rysowania

Dokumenty Google oferują m.in. funkcję rysowania dzięki której możesz w prosty sposób zaimportować obraz, dodać do niego strzałki/tekst lub nabazgrać na nim, aby zaznaczyć ważne elementy. Oto jak możesz wykorzystać tę funkcję na swoją korzyść:

1. Otwórz wybrany plik Google Docs i kliknij na. Zakładka „Wstaw u góry, aby dodać nowy rysunek do dokumentu.

2. Następnie należy kliknąć na. Przycisk „Obraz w pasku narzędzi, aby wybrać i przesłać żądany obraz do edycji.

3. Teraz, aby dodać strzałki do przesłanego obrazu, kliknij na. Przycisk „Kształt i wybierz swój pożądany kształt strzałki, aby go dodać.

Strzałki Tekst Scribble Images Google Docs

4. Analogicznie kliknij na. Przycisk Textbox na pasku narzędzi, aby dodać tekst do obrazu.

Strzałki Tekst Scribble Images Google Docs

5. Na koniec należy kliknąć przycisk Narzędzie „Linia , aby wybrać Scribble funkcja.

6. Po zaznaczeniu możesz przeciągnąć kursor myszy nad swoim obrazem, aby swobodnie po nim rysować.

Strzałki Tekst Scribble Obrazy Google Docs

7. Po udanej edycji, kliknij na. Zapisz i zamknij przycisk, aby zapisać zmiany i dodać obraz do dokumentu Google Docs.

Dostosowywanie obrazów w Google Docs za pomocą Opcji obrazu

Oprócz edycji obrazów, Google Docs umożliwia dostosowanie wybranego obrazu wewnątrz dokumentu poprzez zmianę jego rozmiar, obrót i zawijanie tekstu parametry. Oto jak:

1. Wybierz preferowany obraz i kliknij na ikonę z trzema kropkami poniżej niej, aby skonfigurować Opcje obrazu.

2. Otworzy on na ekranie pasek boczny zawierający różne konfigurowalne opcje obrazu, takie jak Rozmiar, Obrót i Zawijanie tekstu.

3. Rozwiń Zakładka Rozmiar i Obrót po prawej stronie, aby ustawić żądany rozmiar i wartość obrotu.

4. Podobnie można rozbudować m.in. Opcja „Text Wrapping z prawego paska bocznego, aby wybrać pożądany styl zawijania tekstu wewnątrz dokumentu.

5. Na koniec można skorzystać z. Opcja „Position aby ustalić pozycję wybranego obrazu lub sprawić, że będzie on przewijany wraz z tekstem wewnątrz dokumentu online.

Użyj Markup Hero Chrome Extension, aby dodać strzałki, tekst i Scribble na zrzutach ekranu

Zamiast ręcznie robić zrzuty ekranu i edytować je za pomocą ciężkich narzędzi do edycji obrazu, możesz użyć rozszerzenia w przeglądarce, aby szybko zrobić zrzut ekranu i dodać do niego różne adnotacje, takie jak strzałki, tekst i bazgroły. Po edycji możesz skopiować-wkleić obraz bezpośrednio do pliku Google Docs za pomocą jednego kliknięcia. Oto jak z niego korzystać:

1. Zainstaluj m.in. Markup Hero Extension z Google Chrome do swojej przeglądarki internetowej.

2. Następnie otwórz zainstalowane rozszerzenie i wybierz metodę przechwytywania zrzutu ekranu. Po przechwyceniu zostaniesz przekierowany do okna edytora, w którym możesz użyć różnych narzędzi do edycji przechwyconego obrazu.

3. Aby dodać do obrazu strzałkę, kliknij na. Narzędzia do oznaczania przycisk z paska narzędziowego u góry i wybierz Strzałka opcja.

Arrows Text Scribble Images Google Docs

4. Przeciągnij kursor myszy nad obszar, w którym chcesz coś zaznaczyć.

5. Analogicznie należy wybrać m.in. opcję „Tekst pod Markup Tools , aby dodać pożądany tekst do zrzutu ekranu.

Strzałki Tekst Scribble Images Google Docs

6. Dalej można wybrać m.in. Narzędzie „Pióro aby nabazgrać i napisać coś nad swoim zrzutem ekranu w stylu freehand.

Strzałki Tekst Scribble Images Google Docs

7. Po zakończeniu edycji kliknij na. przycisk „Kopiuj , aby dodać go do schowka systemowego.

Arrows Text Scribble Images Google Docs

8. Na koniec przejdź do swojego pliku Google Docs i. wklej skopiowany obrazek , korzystając z menu kontekstowego prawego przycisku myszy.

Strzałki Tekst Scribble Images Google Docs

9. Alternatywnie można nacisnąć przycisk Klawisz skrótu Ctrl+V , aby bezpośrednio wkleić edytowany obraz do swojego dokumentu online.

Strzałki Tekst Scribble Images Google Docs

Edycja obrazów i zrzutów ekranu na różnych platformach przed dodaniem ich do Google Docs

Oprócz nifty metod wymienionych powyżej, mamy crafted cały przewodnik, aby dodać rozmycie, tekst, strzałki i efekty prezentacji do zrzutów ekranu na różnych platformach, takich jak Android, iOS, Windows i Mac.

Bonus Tip: Dodaj obrazy i tekstowy znak wodny w Google Docs

Ochrona naszych cennych prac, takich jak zrzuty ekranu i obrazy, a także dokumenty, jest priorytetowym problemem w obecnej erze cyfrowej. Mamy szczegółowy przewodnik dodawania tekstu lub znaku wodnego obrazu w plikach Google Docs, aby pomóc Ci łatwo osiągnąć to samo.

FAQs

P: Jak rysować nad Obrazem w Google Docs?

A: Możesz albo skorzystać z. Funkcja „Rysowanie dla Google Docs, aby narysować nad dowolnym obrazem wewnątrz dokumentu lub opatrzyć go adnotacjami za pomocą. Rozszerzenie Markup Hero przed przesłaniem go do Google Docs.

P: Czy można oznaczyć diagram w Google Docs?

A: Tak, możesz wygodnie dodać podpis lub tytuł do obrazu podczas jego adnotacji za pomocą funkcji Rysowanie w Google Docs.

Wrapping Up: Łatwe dodawanie adnotacji do obrazów w Google Docs

Więc to wszystko dla czterech najlepszych sposobów dodawania strzałek, tekstu i bazgrania na Obrazach w Google Docs. Mam nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci stworzyć wpływowe obrazy w docs przez adnotacje ze strzałkami i tekstem. Uderz w przycisk „lubię to” i udostępnij, jeśli uznałeś to za przydatne. Sprawdź inne wskazówki połączone poniżej i bądź na bieżąco z kolejnymi wyjaśnieniami.

You might be interested in:

Możesz również śledzić nas dla natychmiastowych wiadomości tech na Google News lub dla porad i sztuczek, smartfonów &gadżetów recenzje, dołącz GadgetsToUse Telegram Group lub po najnowsze filmy z recenzji zasubskrybuj Kanał GadgetsToUse Youtube.#sposobów #dodawania #strzałek #tekstu #bazgrania #obrazach #Google #Docs

Podziel się

Dziennikarz, pasjonat, zawsze na bieżąco z wydarzeniami na świecie. Ukończył Politechnikę Warszawską. Staż w Guardianie. Dziennikarskie doświadczenie 7 lat, InnowacjaPolska w mojej opinii jest najlepszym młodym i rozwijającym się projektem newsowym w Polsce.

Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska