Najlepsze prezenty dla graczy w 2022

Najlepsze-prezenty-dla-graczy-w-2022 Top

Albo jak znaleźć coś dla kogoś, kto ma już każdą grę, jaką mógłby chcieć.

Najlepsze-prezenty-dla-graczy-w-2022

Spójrzmy prawdzie w oczy, kupowanie prezentu dla kogoś, kto kocha gry jest trudne. Prawie każdy dzień przynosi ze sobą garść nowych wydań, a każdy ma inny gust. Plus, jeśli są one fanem konkretnego stylu lub gatunku gry, istnieje duża szansa, że już kupił nowy hotness. Aby oszczędzić Ci tego kłopotu, oto kilka prezentów, które są nieco inne, ale powinny być docenione wszystkie takie same. Być może znajdziesz też coś, co wzbudzi Twoje zainteresowanie.

Blood, Sweat, and Pixels

Blood-Sweat-and-Pixels

Blood, Sweat, and Pixels to lektura obowiązkowa dla każdego, kto choć trochę interesuje się grami wideo. Na 268 wciągających stronach dziennikarz Bloomberga Jason Schreier opowiada, jak powstawały jedne z najbardziej wpływowych gier ostatniej dekady. Wywiady z ludźmi, którzy tam byli – w tym z reżyserem The Last of Us, Neilem Druckmannem i Ericiem Barone, twórcą Stardew Valley – historie zawarte w książce Blood, Sweat, and Pixels rzucają światło na to, jak bardzo proces tworzenia gry może być trudny nawet w najlepszych czasach. To porywająca lektura dla każdego, kto chce poznać bardziej świadomą perspektywę tego rzemiosła.

Logitech G305

Logitech-G305
Logitech

Nie daj się zwieść przystępnej cenie 199 Logitech G305, to mysz do gier, którą prawie każdy gracz z radością dodałby do swojej kolekcji. Przy wadze 99 gramów jest to jedna z lżejszych myszy w stajni Logitech i można zaprogramować wszystkie sześć przycisków zgodnie z własnymi upodobaniami. Zawiera również szybki i czuły sensor optyczny Hero oraz technologię bezprzewodową Lightspeed zapewniającą wydajność zbliżoną do przewodowej. Pojedyncza bateria AA zapewnia G305 do 250 godzin pracy, a przy pewnych modyfikacjach można uzyskać nawet dziewięć miesięcy użytkowania. Co najlepsze, G305 jest dostępny w kilku różnych kolorach, w tym w kilku wesołych pastelach. Jest nawet wersja K/DA dla fanów wirtualnej grupy K-popowej Riot. Ta wszechstronność sprawia, że jest to idealny prezent dla gracza PC.

Backbone One

Backbone-One
Backbone

Jeśli kupujesz prezent dla kogoś, kto głównie gra w gry na swoim telefonie, rozważ potraktowanie go do najlepszego mobilnego gamepada na rynku. Za 539 zł Backbone One jest drogi, ale z łatwością przewyższa konkurentów takich jak Razer Kishi pod względem jakości wykonania. W zestawie znajduje się również zaskakująco solidna aplikacja towarzysząca, dzięki której przechwytywanie zrzutów ekranu i klipów z sesji gry staje się proste. Do każdego nowego kontrolera Backbone One dołączany jest także bezpłatny dostęp do usług takich jak Xbox Game Pass, co daje właścicielom kilka różnych sposobów na wzbogacenie swojej biblioteki gier.

Hades soundtrack

Hades-soundtrack

Jako kompozytor Supergiantu, Darren Korb napisał kilka najbardziej pamiętnych ścieżek dźwiękowych do gier wideo w ostatnim czasie, ale jego praca nad Hadesem może być jego najlepszą. Od początku do końca, Hades Original Soundtrack jest wypełniony utworami takimi jak “Out of Tartarus” i “The Unseen Ones”, które sprawią, że wstaniesz i zaczniesz grać na gitarze. Jest to idealny prezent dla fanów Hadesa (a tych jest wielu), ale możesz go również podarować komuś, kto jeszcze nie miał do czynienia z grą. Może po prostu przekonać ich do zagrania w jeden z najlepszych indie ostatnich lat.

Epos PC38X

Epos-PC38X
Epos

Wraz z popularnością gier wieloosobowych możesz rozważyć podarowanie swojemu przyjacielowi lub członkowi rodziny zestawu słuchawkowego do gier. W przypadku przystępnej cenowo opcji, która charakteryzuje się czystą sygnaturą dźwiękową, która jest dostrojona do strzelanek pierwszoosobowych, trudno się pomylić z zestawem Drop i Epos PC38X.

Możesz nie znać firmy Epos, ale na pewno słyszałeś o Sennheiser. Historyczna marka audio założyła Sennheiser Communications jako spółkę joint venture w 2003 roku. W 2020 roku filia zmieniła nazwę na Epos i przeszła do przejęcia gamingowego portfolio Sennheisera. Ta historia powinna powiedzieć Ci, czego możesz się spodziewać po PC38X. To słuchawki, które mają więcej wspólnego z klasycznymi słuchawkami, takimi jak HD600, niż z ich rówieśnikami z branży gier. Konstrukcja z otwartym tyłem pomaga PC38X wytworzyć wciągającą scenę dźwiękową, która może dać Ci przewagę w grach takich jak Valorant czy Modern Warfare II. Wbudowany mikrofon jest jednym z najlepszych, jakie można znaleźć w zestawie słuchawkowym do gier w tej cenie, wytwarzając ciepłe i naturalne tony, gdy mówisz do niego. Jest to również zestaw przewodowy, co oznacza, że nie musisz się martwić o żywotność baterii i kompatybilność. Co najlepsze, firma Drop często obniża cenę PC38X poniżej zwykłej ceny 1200 zł.

Hollow Knight

Hollow-Knight
Hollow Knight

Dobra, skłamałem. Mamy jednak jedną prostą rekomendację: Hollow Knight. Debiutancki tytuł Team Cherry to jedna z najlepszych gier, jakie powstały w ciągu ostatnich pięciu lat. Łączy w sobie eksplorację tytułu pokroju Metroida 2D z wymagającym systemem walki, który przywodzi na myśl serię Dark Souls od FromSoftware. Dodajmy do tego piękną ścieżkę dźwiękową, styl artystyczny i historię, a łatwo zrozumieć, dlaczego tak wiele osób z niecierpliwością czeka na nadchodzący sequel Hollow Knight, Silksong. Skoro już tu jesteśmy, zrób dodatkowy krok i podaruj swojemu przyjacielowi lub ukochanej osobie fizyczną kopię gry. W zestawie znajduje się piękna mapa świata Hollow Knight.

Steam Gift card

Steam-Gift-card
Steam

Nie jest to kreatywne, ale jeśli chcesz bezpiecznej opcji, trudno się pomylić z kartą podarunkową. Podkreślamy tutaj Steam, ale wszystkie główne platformy gier oferują swoje własne podejście do formatu, w tym Microsoft, Sony i Nintendo, i robią to w kwotach, które powinny pasować do każdego budżetu. Niektóre z tych samych firm oferują cyfrowe wersje swoich kart upominkowych, dzięki czemu łatwo jest zapewnić, że twój przyjaciel lub członek rodziny może cieszyć się nimi, nawet jeśli nie możesz zobaczyć ich osobiście.

Inną opcją, jeśli kupujesz dla kogoś z konsolą Xbox lub komputerem PC, jest jedno- lub trzymiesięczna karta upominkowa Game Pass. Usługa subskrypcyjna firmy Microsoft jest powszechnie uważana za jedną z najlepszych ofert w branży gier i jest świetnym sposobem na odkrywanie nowych tytułów do sprawdzenia.

Laudate Luna

Laudate-Luna
Laudate Luna

Ten prezent spodoba się tylko fanom serii Dark Souls firmy FromSoftware, ale pozwólcie, że powiem wam, że jeśli osoba, dla której kupujecie, zalicza się do tej grupy, pokocha was za to. Laudate Luna to przepiękna 12 na 36 cali odbitka Lordran, czyli miejsca, w którym toczy się akcja pierwszej gry. Każdy, kto ma miłe wspomnienia z Dark Souls, będzie mógł prześledzić swoją podróż do Anor Lando i znaleźć wszystkie miejsca, w których zginął wielokrotnie próbując pokonać karzącą walkę w grze.

SanDisk microSD card

SanDisk-microSD-card
SanDisk

Jeśli kupując prezent dla kogoś, kto lubi gry na ich Nintendo Switch, istnieje duża szansa, że docenią to, jeśli dostaniesz je więcej pamięci. Piękno kart microSD jest to, że są one niedrogie. Firma taka jak SanDisk oferuje modele 512 GB za mniej niż 200 zł. To wystarczy, aby zainstalować około 20 do 30 gier. SanDisk sprzedaje modele specyficzne dla Switcha, ale każda karta microSD zgodna z UHS-1, która oferuje prędkość transferu co najmniej 60 MB/s, wystarczy.

Xbox Elite Controller Series 2

Xbox-Elite-Controller-Series-2
Microsoft

Po ponad dwóch dekadach iteracji, trudno znaleźć wadę w kontrolerach Xbox Microsoftu. Najnowsza wersja Series X/S udoskonala konstrukcję, która była już doskonała w przypadku Xbox One, ale to, czego jej brakuje, to personalizacja. To coś, co można uzyskać dzięki kontrolerowi Elite Wireless Microsoftu. Model Series 2 dostarczany jest z sześcioma różnymi kciukami, czterema osobnymi paddles i zestawem dwóch d-padów. Dzięki tym wszystkim elementom nawet najbardziej wymagający gracze powinni być w stanie dostosować kontroler do swoich upodobań.

Podziel się

Twórca oprogramowania i gier na android, Windows i Ios. Mam 12 lat doświadczenia w tych technologiach. Swój wolny czas poświęcam dziennikarstwu, lubię śledzić trendy w świecie technologii, branży gier i tematyki kryptowalutowej, aby być na bieżąco i zachwycać innych wiadomościami

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska