Activision patentuje technologię tworzenia indywidualnych ścieżek dźwiękowych dla każdego gracza

Rozrywka

©

W ciągu ostatnich dwóch dekad gry od największych studiów, takich jak Activision, ewoluowały w niesamowitym tempie. Czasami trudno odróżnić wizualizacje gry od rzeczywistej scenerii, a najnowocześniejsze technologie, takie jak sztuczna inteligencja, tylko przyspieszyły rozwój branży. Pod względem dźwiękowym wiele pozostaje jednak bez zmian: w większości przypadków ścieżki dźwiękowe są statyczne i zaprogramowane do odtwarzania w określonych momentach gry. Użytkownicy mogą dostosować muzykę lub stworzyć własne ścieżki dźwiękowe.

Activision opatentowało niedawno technologię, która pozwoli systemowi tworzyć unikalne ścieżki w grze dla każdego użytkownika. Podstawowa idea jest taka: system tworzy i modyfikuje ścieżkę dźwiękową w oparciu o wydarzenia w grze, profil gracza i/lub jego reakcje. Innymi słowy, technologia uczenia maszynowego będzie w stanie stworzyć indywidualne ścieżki dźwiękowe odpowiednie do kontekstu gry, wyborów gracza i postępów.

Podstawą do tworzenia ścieżek będą również ruchy gracza, jego reakcje, spotkania postaci oraz umiejętności i doświadczenia. Taki system będzie mógł wpływać na sukces lub porażkę użytkownika podczas gry, a następnie, wykorzystując informacje o relacjach, poprawić wyniki gracza w przyszłości.

System będzie między innymi generował podpowiedzi dźwiękowe, dając graczowi znać, że należy odeprzeć lub uniknąć ataku przeciwnika. Dzięki automatyzacji procesu odtwarzania i modelowania muzyki, gra wideo może stać się bardziej wciągająca i przyjemna, a także zapewnić graczom szeroki zakres dostosowywanych funkcji, aby poprawić wrażenia użytkownika.

#Activision #patentuje #technologię #tworzenia #indywidualnych #ścieżek #dźwiękowych #dla #każdego #gracza

Podziel się

Twórca oprogramowania i gier na android, Windows i Ios. Mam 12 lat doświadczenia w tych technologiach. Swój wolny czas poświęcam dziennikarstwu, lubię śledzić trendy w świecie technologii, branży gier i tematyki kryptowalutowej, aby być na bieżąco i zachwycać innych wiadomościami

Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska