AI uczy się grać w piłkę. Niestety do Lewandowskiego jeszcze jej daleko

AI uczy się grać w piłkę. Niestety do Lewandowskiego jeszcze jej daleko Technologii


Źródło fot. powyżej: Unsplash | Jason Charters

Dynamicznie rozwijająca się sztuczna inteligencja potrafi często zadziwić ludzi na całym świecie. Niedawne zwycięstwo AI w konkursie artystycznym, tylko potwierdza jak wielkie możliwości oferuje ta technologia. Teraz zaś naukowcy z DeepMind rozpoczęli pracę nad sztuczną inteligencją, która za pomocą głębokiego uczenia będzie w stanie nauczyć się gry w wirtualną piłkę nożną.

Jak donosi portal Tech Xplore obecne badania skupiają się na nauce gry w piłkę bez podawania sztucznej inteligencji żadnych zasad. Oznacza to, że każdy element rozgrywki taki jak chodzenie czy bieganie, AI musiało sobie przyswoić bez żadnej pomocy, jedynie biorąc przykład z rzeczywistych graczy. Oczywiście taka metoda zajmuje znacznie więcej czasu, ale dzięki temu zespół naukowców był w stanie nauczyć sztuczną inteligencję nie tylko podstawowych zasad, ale również sposobu poruszania prawdziwych zawodników.

Obecnie zespołowi z DeepMind udało się wyszkolić AI do rozgrywek: jeden na jednego, dwóch na dwóch oraz w standardowych składach. Warto jednak zaznaczyć, że przygotowana przez naukowców wersja piłki nożnej jest mocno okrojona, np. nie występują w niej faule, a wokół boiska istnieje niewidzialna ściana. Niemniej projekt ten ukazuje jak duży potencjał niesie ze sobą sztuczna inteligencja, pomimo swoich ograniczeń.

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.#uczy #się #grać #piłkę #Niestety #Lewandowskiego #jeszcze #jej #daleko

Podziel się
Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska