Alone in the Dark powróci.

Alone in the Dark powróci. Nowa odsłona serii horrorów wyciekła w jednym ze sklepów Rozrywka

Wygląda na to, że belgijski sklep Smartoys złamał jedną z niespodzianek przygotowanych przez THQ Nordic. W ich ofercie znajduje się nowa wersja popularnej niegdyś serii survival horrorów A Solitude in the Dark. Co więcej, nie jest to tylko pusta karta produktu, ponieważ zawiera również okładkę wydania PS5, kilka zrzutów ekranu i szczegółowy opis. Wszystko to sugeruje, że mamy do czynienia z wiarygodnym przeciekiem, który powinien zostać wkrótce potwierdzony.

Opis, pierwotnie podany w języku francuskim i przetłumaczony przez społeczność Reddit, pokazuje, że gra będzie łączyć horror psychologiczny i „Southern Gothic”. Gracze będą obserwowali wydarzenie jako Edward Carnby lub Emily Hartwood, przemierzając lokacje, zarówno walcząc z przeciwnikami, jak i rozwiązując zagadki. Z dalszej części dowiadujemy się, że będzie to pełnoprawny survival-horror, w którym na każdym kroku czyhać będą zagrożenia, a dostęp do amunicji ma być ograniczony. Ujawniono również, że za scenariusz odpowiada Mikael Hedberg, autor tak cenionych gier, jak SOMA i Amnesia.

Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że na potwierdzenie tej informacji nie będziemy musieli długo czekać. 12 sierpnia odbędzie się THQ Nordic Showcase 2022, w którego trakcie wydawca przedstawi plany na przyszłość. Wydarzenie to wydaje się idealną okazją na zapowiedź nowego Alone in the Dark.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska