Android 13 kto otrzyma update pierwszy?

Elektronika

To już oficjalne! Aktualizacja Androida 13 już się rozpoczęła i jest dostępna dla pierwszych kompatybilnych użytkowników smartfonów.

Niedawno informowaliśmy, że wdrożenie aktualizacji Androida 13 prawdopodobnie nastąpi po niewielkim przesunięciu. Według informacji opartych na niektórych ogłoszeniach Google, proces aktualizacji sprzętu ma rozpocząć się we wrześniu. Jednak tak się nie stanie, ponieważ gigant z Mountain View postanowił rozpocząć aktualizację już teraz.

Google poinformowało o rozpoczęciu procesu aktualizacji. W pierwszej kolejności, na uaktualnienie mogą liczyć użytkownicy smartfonów Google Pixel. To standardowe działanie, które traktuje priorytetowo osoby wybierające sprzęt referencyjny, bo w końcu Pixele takowym są. Niemniej, do końca roku Android 13 trafi także na sprzęt: Samsunga, ASUS-a, Nokii, iQOO, Motoroli, OnePlus, realme, Sharp, Sony, Tecno, vivo, Xiaomi oraz kilku innych marek.

Android 13 update

Android 13: co nowego?

Po pierwsze, Android 13 przyniesie nowy i ulepszony wygląd smartfonów w oparciu o język projektowania Material You. Co to znaczy? Krótko mówiąc – kolory aplikacji dostosowują się do motywu i tapety urządzenia, aby były spójne z ekranem głównym. Ale to nie wszystko. Firma umożliwi również uruchamianie programów w językach innych niż język ustawiony na urządzeniu. To hołd dla dwujęzycznych użytkowników. Producent zastosował tutaj również zaktualizowany odtwarzacz multimedialny.

Google pomyślał też o bezpieczeństwie. Po Apple iOS będziemy mogli przyznawać aplikacjom dostęp do wybranych zdjęć i filmów. Nie będziemy ograniczać się do pełnej funkcjonalności udostępniania biblioteki zdjęć. Miłym dodatkiem jest to, że gdy kopiujemy do schowka wrażliwe dane, takie jak numery telefonów, e-maile czy dane logowania, Android 13 automatycznie je usuwa po chwili.

Gigant z Mountain View pomyślał także o dostosowaniu współpracy z innymi urządzeniami, na co wpływ ma także adaptacja Bluetooth Low Energy Audio. Mniejsze opóźnienia idą tu w parze z wyższą jakością dźwięku. Z innych nowości należy wymienić:

  • Dostosuj swoje wzorce snu za pomocą ciemnych tapet i motywów
  • Większa kontrola nad powiadomieniami
  • Obsługa dźwięku przestrzennego w oparciu o ruch głowy użytkownika
  • Współpraca pomiędzy smartfonem z Android 13 a Chromebookiem
  • Kopiowanie i wklejanie pomiędzy urządzeniami z ekosystemu Androida
  • Obsługa wideo HDR
Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska