Anulowana gra “Dune” wydana na Steam po 20 latach

Rozrywka

Na początku lat 2000 węgierskie studio Soft Brigade pracowało nad zręcznościowym flight simem Dune: Ornithopter Assault na Game Boy Advance. Oferowała nam ona rolę pilota Domu Atrydów na Arrakis, który chroni zbieraczy przypraw przed Harkonnenami. Jednak z powodu bankructwa wydawcy, Cryo Interactive, gra musiała zostać anulowana.

Mimo to deweloperzy nie poddali się i umieścili projekt ukończenia Dune: Ornithopter Assault na Kickstarterze. Kampania zakończyła się sukcesem, udało się zebrać ponad 20 tysięcy dolarów. Jednak ze względu na brak licencji Dune, gra musiała zostać przemianowana na Elland: The Crystal Wars. Natomiast Retro Room Games przeniosło projekt na PC.

Zamiast na Arrakis, akcja toczy się teraz na świecie Elland, gdzie wydobywane są niezbędne do tworzenia galaktycznych krążowników gwiezdnych kryształy Brem-Nar. Jako pilot Elland Inc. musimy dostarczać robotników na pola kryształów i chronić ich przed przemytnikami i agentami konkurencyjnego Trafford Corp.

Grę możecie kupić za 52,19zł. Otrzymujemy za to 23 poziomy kampanii fabularnej, wsparcie dla kontrolera i personalizacji sterowania, możliwość zapisu w dowolnym miejscu, w tym w chmurze, a także inne usprawnienia grafiki i rozgrywki.

Podziel się

Twórca oprogramowania i gier na android, Windows i Ios. Mam 12 lat doświadczenia w tych technologiach. Swój wolny czas poświęcam dziennikarstwu, lubię śledzić trendy w świecie technologii, branży gier i tematyki kryptowalutowej, aby być na bieżąco i zachwycać innych wiadomościami

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska