Apple podniesie cenę nowego iPad Pro o 60-80% w stosunku do obecnych modeli? Nowe panele OLED są zbyt drogie

Elektronika

Nowa generacja tabletów Apple iPad Pro może znacznie podrożeć. Według źródeł branżowych cytowanych przez The Elec, gigant z Cupertino rozważa teraz nowe ceny przyszłych tabletów.

Apple podniesie cenę nowego iPada Pro o 60-80% w stosunku do obecnych modeli?  Nowe panele OLED są zbyt drogie

Podczas gdy iPad Pro zaczynają się teraz od 800 USD i 1100 USD za modele 11-calowe i 13-calowe, podobno nowe tablety zaczynają się odpowiednio od 1500 USD i 1800 USD! Oznacza to, że wzrost wyniesie 80% w przypadku mniejszego modelu i 60% w przypadku starszego.

Ten niewiarygodny wzrost cen jest przynajmniej częściowo spowodowany prawdopodobnie przejściem na ekrany OLED. I nie chodzi o to, że same panele OLED są droższe od tego, z czego korzysta obecnie Apple. Źródło mówi, że produkt, którego chce Apple, wymaga od partnerów (Samsunga i LG) wykorzystania procesów produkcyjnych, które wcześniej nie były łączone w celu wyprodukowania paneli OLED o wymaganym rozmiarze.

Dla porównania: 10-calowy panel kosztuje 100-150 dolarów, a 13-calowy o tych samych parametrach około 350 dolarów.

To prawda, że ​​​​niesamowity wzrost cen paneli sam w sobie nie ma znaczenia dla użytkowników, a Apple będzie musiał jakoś uzasadnić monstrualnie podwyższone ceny. Na razie są to jednak tylko przecieki, a wraz z premierą nowych iPadów wiele może się zmienić.

Podziel się

Od 15 lat poświęcam się nauce i technice. Bardzo interesuję się postępem technologicznym i chcę dzielić się z Wami najnowszymi wiadomościami ze świata technologii, oprogramowania i gier.

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska