Apple przyznało, że iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max miały poważny problem z “pasiastym ekranem”

Wiadomości

Apple oficjalnie przyznało się do problemu żółtych smug na ekranach smartfonów iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Informację na ten temat podał serwis MacRumors.

Właściciele flagowych modeli z zainstalowanym systemem iOS 16.2 skarżyli się na smugi pojawiające się na wyświetlaczu po włączeniu i odblokowaniu smartfonów. Jak wyjaśnia Apple, problem nie dotyczy sprzętu, a oprogramowania, więc nie ma potrzeby naprawiania gadżetów.

“Apple jest świadome problemu i już przygotowuje aktualizację oprogramowania, która go naprawi” – poinformowała firma w oficjalnym oświadczeniu.

apple-przyznalo-ze-iphone-14-pro-i-iphone-14-pro-max-mialy-powazny-problem-z-pasiastym-ekranem

MacRumors wskazuje również na komentarze trzech wpływowych użytkowników technologicznego YouTube. Którego tweety dotyczące iOS 16.2 – najnowszej wersji systemu iOS 16 – oraz modeli iPhone 14 nabrały w ciągu ostatnich 48 godzin znacznego rozpędu. “Coraz więcej osób mówi mi o wszystkich problemach z iOS 16.2″ – napisał na Twitterze Aaron Zollotech. “Miejmy nadzieję, że wkrótce doczekamy się poważnej poprawki błędów. Słysząc to z każdym dniem coraz bardziej”.

Badanie przeprowadzone przez Rjey Tech wykazało, że 44% właścicieli iPhone’ów zgłosiło więcej awarii aplikacji po aktualizacji do iOS 16.2. A Tom “Technical Officer” Honeyands zatweetował, że “Mój iPhone 14 pro max jest daleki od najbardziej glitchy iPhone’a, którego używałem przez DŁUGI czas. … Czy to tylko ja (iOS 16.2)” i otrzymał tysiące setki odpowiedzi potwierdzających jego podejrzenia.

Nie wiadomo jeszcze, czy jest to łatka dla 16.3, czy też Apple przygotowuje pilniejszą wersję przejściową 16.2.1. Tak czy inaczej, nie ma słowa na temat terminu naprawienia błędu.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska