Atomic Heart znalazło rasistowską kreskówkę – w kreskówce “Tylko czekaj!”

Technologii

W grze Atomic Heart można obejrzeć kreskówkę „Cóż, chwileczkę!”, za którą twórcy rosyjskiej strzelanki zostali już oskarżeni o wykorzystanie rasistowskiej kreskówki.

Atomic Heart znalazło rasistowską kreskówkę - w kreskówce

Mowa o 12. odcinku zatytułowanym „Muzeum”, który został wyemitowany po raz pierwszy 8 kwietnia 1978 roku. Przy znaku 5:50 pokazany jest posąg, który bardzo przypomina karykaturę czarnego mężczyzny o czarnej jak smoła skórze i dużych czerwonych ustach. Kreskówkę możesz obejrzeć w pokoju rekreacyjnym, gdzie główny bohater Atomic Heart zapisuje postępy w grze.

Atomic Heart znalazło rasistowską kreskówkę - w kreskówce

Według zachodnich mediów kreskówka „Tom i Jerry” zawiera również rasistowskie karykatury czarnych, ale teraz, gdy jest emitowana w telewizji przez Warner Bros. umieszcza ostrzeżenie, że te sceny są porzucane, aby podkreślić, że te kreskówki są produktem swoich czasów. Jednak w Atomic Heart nie ma takiego pisemnego „zastrzeżenia” (zastrzeżenia).

Deweloper Mundfish otrzymał już wiele sugestii, co należy poprawić w kolejnych łatkach. W szczególności gracze narzekają, że nie mogą regulować pola widzenia i powiększać maleńkich napisów. Funkcje te zostaną dodane w jednej z nadchodzących aktualizacji.

Podziel się
Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska