Autor hardcore’owego moda do Hogwarts Legacy chce, aby walki były podobne do Dark Souls

Rozrywka
Dziedzictwo Hogwartu to dość prosta gra: jeśli nauczysz się blokować i parować ciosy, to gracz staje się prawie niewrażliwy w walce. Autor wydanego moda postanowił skomplikować życie graczom Accio masochizmco powinno sprawić, że bitwy będą wyglądać jak gry typu soulslike.

Modyfikacja obejmuje wiele zmian w różnych aspektach. Autor twierdzi, że jest to prawdziwy „masochistyczny zestaw”, który najlepiej nadaje się do rozpoczęcia nowego fragmentu. Warto zaznaczyć, że większość ustawień można dowolnie wyłączyć.

Trudniejsi wrogowie czynią ich silniejszymi i twardszymi, a także zaczną gromadzić się w duże grupy. Możesz osłabić swój ekwipunek: zaklęcia zaczną się dłużej ochładzać, za to będą zadawać mniejsze obrażenia i mniej ogłuszać przeciwników.

Zmieniły się również wymagane wartości do zaliczenia testów, a koszt przedmiotów w sklepie wzrósł co najmniej dwukrotnie. Rośliny potrzebują teraz więcej czasu na wzrost. W otwartym świecie jest też mniej zasobów: możesz sam wybrać procent, ale w zestawie autora wartość zatrzymała się na połowie.

Umiejętności zostały poddane specjalnej obróbce. Niektóre zniknęły, a bonusy od innych stały się znacznie skromniejsze.

Na razie to tylko wstępna wersja zmian. Deweloper jest pewien, że potrzebne będą późniejsze usprawnienia, które są już oferowane przez troskliwych graczy. Ktoś twierdzi, że te zmiany nie komplikują gry, a jedynie sprawiają, że jest przyjemniejsza. Uważają również, że nagrody powinny zostać ulepszone, aby istniała zachęta do grania na ustawieniach hardcore.

Hogwarts Legacy ukazało się 10 lutego na PC, PlayStation 5 i Xbox Series. W tak krótkim czasie gra została już zhakowana.
Podziel się

Twórca oprogramowania i gier na android, Windows i Ios. Mam 12 lat doświadczenia w tych technologiach. Swój wolny czas poświęcam dziennikarstwu, lubię śledzić trendy w świecie technologii, branży gier i tematyki kryptowalutowej, aby być na bieżąco i zachwycać innych wiadomościami

Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska