Beyond Good and Evil 2 grą o najdłuższym czasie rozwoju zamiast Duke Nukem Forever

Rozrywka

Beyond Good and Evil 2, nad którym Ubisoft wciąż pracuje, jest obecnie powszechnie uważany za grę o najdłuższym czasie rozwoju wśród gier AAA. Wcześniej była to strzelanka Duke Nukem Forever.

Przypomnijmy, że pierwszy sequel Beyond Good and Evil został zapowiedziany jeszcze w 2008 roku. W tym samym czasie, oryginalna gra została wydana w 2003 roku. Do dziś sequel nie ma przybliżonej daty premiery, a fani czekają już 5,237 dni.

Beyond Good and Evil 2-1

Jeśli chodzi o długo cierpiącego Duke Nukem Forever, to został on wydany w 2011 roku, po tym jak został zapowiedziany w 1997 roku. W produkcyjnym piekle tkwi od 5 156 dni.

W sierpniu tego roku ujawniono, że Beyond Good and Evil 2 znalazło nowego głównego scenarzystę, natomiast w maju zespół deweloperski poszukiwał starszego animatora rozgrywki. Dodatkowo sam Ubisoft wcześniej określił grę jako “jeden ze swoich najbardziej ambitnych projektów do tej pory”.

Według Bloomberg, Beyond Good & Evil 2, po tylu latach, wciąż jest w pre-produkcji, a insider Tom Henderson informował wcześniej, że zewnętrzne testy projektu mogły rozpocząć się w lipcu, ale nie pojawiły się żadne szczegóły na ten temat.

W sierpniu Henderson wydał nowy fragment dotyczący Beyond Good and Evil 2, w którym ujawnił, że gra potrzebuje jeszcze wielu lat rozwoju.

Podziel się

Twórca oprogramowania i gier na android, Windows i Ios. Mam 12 lat doświadczenia w tych technologiach. Swój wolny czas poświęcam dziennikarstwu, lubię śledzić trendy w świecie technologii, branży gier i tematyki kryptowalutowej, aby być na bieżąco i zachwycać innych wiadomościami

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska