Bezprzewodowe słuchawki AirPods mają ukrytą przydatną funkcję

AirPods-1 Technologii
AirPods-1

Badacze przyjrzeli się na nowo funkcji Live Listen w słuchawkach AirPods.

Nowe badanie przeprowadzone przez naukowców wykazało, że słuchawki AirPods firmy Apple mogą być budżetową alternatywą dla aparatów słuchowych.

Wyniki eksperymentu zostały szczegółowo opisane w artykule dla czasopisma iScience.

W publikacji naukowej czytamy, że gadżet Apple jest w stanie poprawić słuch użytkowników, gdy ich przewody słuchowe są uszkodzone. Badacze przyjrzeli się na nowo funkcji Live Listen w AirPods, która prawdopodobnie nie jest znana większości użytkowników. Pozwala on usłyszeć osobę, z którą rozmawiasz w głośnym otoczeniu lub gdy rozmawia ona na drugim końcu pokoju.

W kilku eksperymentach badacze porównali podstawowe aparaty słuchowe o wartości 1500 dolarów i modele premium o wartości 10 000 dolarów – AirPods 2 i AirPods Pro, czyli high-endową wersję słuchawek z redukcją szumów. Dwadzieścia jeden osób z różnym stopniem ubytku słuchu testowało każde z czterech urządzeń.

  • Ostatecznie AirPods Pro działały prawie tak dobrze jak zwykłe aparaty słuchowe w cichym otoczeniu i nieco gorzej niż modele premium.
  • AirPods 2 wypadły gorzej, ale i tak pomogły uczestnikom testu słyszeć wyraźniej niż bez aparatów słuchowych.
  • W głośnym otoczeniu AirPods Pro działały porównywalnie do aparatów słuchowych klasy premium, ale tylko wtedy, gdy hałas dochodził z boku.
  • Gdy hałas dochodził z przodu, one, wraz z AirPods 2, nie poprawiły słuchu uczestników.

W USA słuchawki AirPods 2 sprzedawane są za 129 dolarów, a AirPods Pro za 249 dolarów. Aparaty słuchowe są znacznie droższe. Naukowcy wierzą, że ich praca naukowa może zachęcić producentów do wprowadzenia w słuchawkach funkcji przeznaczonych dla osób z ubytkiem słuchu.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska