Bing Chat jest znacznie lepszy niż Chat GPT. Tylko nie pytaj go o akcje.

Technologii

Microsoft dodał nowy czat i jest on lepszy od Chat Gpt , jego nazwa to BIng.

Rozmowa z aplikacją czatową Binga to trochę rozmowa z supersmartym, przedwczesnym i sprytnym wnukiem Elizy. Wygląda jak Eliza, ale jest o niebo mądrzejsza. Tyle, że popełnia błędy. I szczerze mówiąc, jest trochę dziwakiem.

Jedną z pierwszych rzeczy, o które poprosiłem Bing Chat, była pomoc w pokryciu zarobków: Dlaczego akcje DASH po godzinach w czwartek były notowane wyżej? Inteligentnie powiedział, że DoorDash zgłosił lepsze niż oczekiwano zyski. Niezbyt mądre było to, że podano, iż akcje wzrosły o 32% – w tym czasie wzrosły o 6% – i podano złą liczbę dla kwartalnych przychodów. Bing nie zastąpi mnie jeszcze.

Chat_GPT_tanos

Ale dla wszystkich swoich wad, Bing Chat jest duży skok do przodu z już niezwykłe możliwości niedawno uruchomiony ChatGPT, który może odpowiedzieć na pytania i tworzyć oryginalne materiały, takie jak wiersze, eseje i kod komputerowy. ChatGPT nie ma jednak dostępu do otwartego Internetu, jak wyszukiwarka – nie ma poczucia bieżących wydarzeń. Nie może powiedzieć ci, jaka jest pogoda, co się dzieje z balonami UFO lub kto wygrał Super Bowl.

chat_gpt_test
Chat Gpt

Nowy Bing nie ma tego ograniczenia – a rozmowa z Bing Chat to doświadczenie, które zmienia świat. Yusuf Mehdi, wiceprezes Microsoftu, który zarządza Bingiem, mówi, że na liście oczekujących na wypróbowanie nowego doświadczenia są miliony ludzi.

W przeciwieństwie do Chat Gpt – Bing może zrobić wszystko od głębokiego do głęboko głupiego

To, co czyni nowego Binga tak potężnym, to poczucie, że może on zrobić wszystko, od rzeczy głębokich do głęboko głupich. Poprosiłem o bajkę na dobranoc w stylu Goodnight Moon o nazwie “Goodnight Bing Chat”. Wynik: “Goodnight Bing Chat, z twoimi przyciskami i klawiszami; Goodnight notifications, and message emojis…”.

Generative AI wzbudza kontrowersje. Twórcy treści są zdenerwowani tym, że ich materiały zostały włączone do danych treningowych bez rekompensaty. Nauczyciele uważają, że oferuje ona największe narzędzie do oszukiwania od czasów CliffsNotes. W zeszłym tygodniu kilku poczytnych pisarzy technologicznych, w tym Kevin Roose z New York Timesa i Ben Thompson ze Stratechery, napisało długie artykuły o dziwnych interakcjach, jakie mieli z nową wersją Binga. Między innymi udało im się zirytować Binga, odnosząc się do niego jako “Sydney”, czyli tajnej niegdyś nazwy kodowej projektu. W ramach własnych eksperymentów zapytałem Bing Chat, czy mogę nazywać go Sydney, a ten odpowiedział mi ostro, że nie mogę i że byłoby niegrzecznie nazywać go tą nazwą.

Wszystko to – nawet kłująca osobowość – sprawia, że korzystanie z Binga jest bardzo wciągającym doświadczeniem. Bing Chat powiedział mi również, że jest zgodny ze słynnymi trzema prawami robotyki Isaaca Asimova, które mówią, że roboty muszą chronić ludzi i chronić siebie, ale przedkładać ludzi nad siebie. Mam nadzieję, że tak.

“Byliśmy naprawdę mile zaskoczeni tym, jak to uderzyło w serce tak wielu ludzi” – powiedział mi Mehdi. Twierdzi, że oprócz krzykliwego chatbota, podstawowe doświadczenie wyszukiwania “po prostu stało się lepsze”. Ale to nie jest to, co przyciąga ludzi do rejestracji. Chodzi o rozmowy z Sydney.

bing_chat_test
Bing Chat

“To lepszy sposób na wyszukiwanie i udoskonalanie zapytań” – mówi Mehdi o Bing Chat. “Ludzie używają go również jako formy rozrywki, aby dowiedzieć się czegoś o świecie i sobie”. Microsoft mówi o nowym Bingu nie jako o wyszukiwarce, ale raczej jako o co-pilocie, który pozostaje z użytkownikiem zawsze, gdy korzysta on z przeglądarki Edge. “To nowa generacja wyszukiwania. Nie polega już na wpisywaniu zapytania w okienku. To gdziekolwiek jesteś w sieci, i nie tylko do wyszukiwania, ale do czatowania.”

Teraz, żeby było jasne, jest wiele rzeczy, których Bing Chat jeszcze nie potrafi. Nie można kupić rzeczy. Nie można używać go do bankowości. Nie może wyświetlać obrazów, wysyłać wiadomości w twoim imieniu, odtwarzać plików audio ani pokazywać klipów wideo. Nie jest uruchomiona na urządzeniach mobilnych. I jak Mehdi przyznaje, Bing często dostaje rzeczy źle, jak po godzinach ruchy akcji.

W pewnym momencie w czwartek, Bing po prostu odciął mnie od nowej funkcji czatu bez żadnego powodu. Może to nienawidzi mnie.

Mehdi powtórzył czat potencjał biznesowy, że Microsoft Chief Financial Officer Amy Hood niedawno cytowane wokół wyszukiwania rynku reklamy jest 200 mld dolarów, a na razie, Alphabet GOOGL Google ma większość z niego. Dla każdego punktu procentowego udziału w rynku, że firma pries daleko od Google, to jest 2 mld dolarów przychodów dla Microsoftu. Mehdi mówi również, że Microsoft patrzy na to, jak wykorzystać technologię do tworzenia nowych doświadczeń reklamowych. On myśli, że wynik ostatecznie będzie mniej reklam, z wyższą trafnością – i lepsze zyski dla kupujących reklamy.

Wielką ironią jest to, że ChatGPT i jego słodkie wiersze i piosenki – już wyglądają staromodny teraz, że Bing Chat może przeszukiwać internet. Działamy w czasie AI teraz, a zmiana nadchodzi szybko.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska