Błąd w Asystencie Google w Android Auto powoduje, że nowi użytkownicy Androida 13 muszą radzić sobie sami

Błąd-w-Asystencie-Google-w-Android-Auto Technologii

Dotknięte samochody z Android Auto przestają reagować na budzenie “Hello, Google”.

Które urządzenie w Twoim życiu jest najbardziej narażone na awarię?

Dla wielu z nas na szczycie tej listy znajdują się zapewne pojazdy. A wydaje się, że w naszych samochodach nie brakuje rzeczy do zepsucia. Czasami wydaje się, że ta klątwa przeniosła się na Android Auto. Co kilka miesięcy śledzimy najnowsze historie o telefonach niedziałających poprawnie z samochodami pozornie kompatybilnymi z Androidem. Teraz ten ostatni powoduje u niektórych użytkowników ból głowy przy próbie dostępu do Google Assistant.

Jak odkrywa mała, ale najwyraźniej rosnąca liczba użytkowników Androida. Kiedy ten glitch się objawia, Assistant on Auto nie może już odpowiadać na budzenie “Hello, Google”.

Operacja nadal działa, gdy wejście głosowe jest uruchamiane za pomocą interfejsu ekranowego lub przez naciśnięcie przycisku sprzętowego. Jednak próby wprowadzania danych wyłącznie za pomocą głosu kończą się niepowodzeniem lub czarnym ekranem. Jedną wspólną cechą tych doniesień, która jest zgodna z niewielką, ale rosnącą częstotliwością, jest to, że dotyczy głównie telefonów, które zostały zaktualizowane do systemu Android 13.

Błąd-w-Asystencie-Google-w-Android-Auto

Google wydaje się być świadome problemu Android Auto, ale wciąż nie ma oficjalnego rozwiązania.

Jedna z sugestii, które otrzymaliśmy, była pozytywna, jeśli chodzi o próbę odinstalowania aplikacji Google. Aby cofnąć aktualizacje, a następnie wyłączyć aktualizacje automatyczne. Chociaż jest to dalekie od idealnego rozwiązania, może to być twoja najlepsza opcja w tej chwili.

Szukając kolejnych doniesień na temat tego zachowania, serwis 9to5Google odkrył także inny, niedawno zidentyfikowany problem Auto. Z tego powodu konwersja tekstu na mowę podczas odbierania wiadomości nie jest już najwyraźniej dostępna. Czy te dwa problemy związane z głosem są powiązane, jeszcze nie wiemy, ale będziemy śledzić więcej informacji na temat obu.

Podziel się

Od 15 lat poświęcam się nauce i technice. Bardzo interesuję się postępem technologicznym i chcę dzielić się z Wami najnowszymi wiadomościami ze świata technologii, oprogramowania i gier.

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska