Były pracownik Google ujawnia przyczyny porażki "smart" okulary firmy

Rozrywka

Były inżynier Google Warren Craddock opublikował na Twitterze serię wpisów krytykujących okulary AR Google Glass i wyjaśniających, dlaczego zakończyły się one niepowodzeniem.

Craddock był starszym inżynierem oprogramowania w Google przez półtora roku, kiedy firma rozwijała Google Glass. Według niego, firma początkowo miała tylko technologię do budowy urządzenia, ale nie było zrozumienia, do czego może ono służyć. Tak więc przypadki użycia musiały być boleśnie badane i wymyślane przez długi czas.

Inżynier zauważył jednak, że o ile koncepcja okularów AR była ambitna, to jej realizacja była słaba. Urządzenie miało mały ekran, który wyświetlał tylko kilka bloków informacji. Według Craddocka, większość posiadaczy Google Glass używała akcesorium do bardzo banalnych zadań, takich jak przeszukiwanie Internetu. Ponadto, istotnym źródłem dyskomfortu była również niska pojemność baterii. Rzekomo prawie nikt w biurze nigdy nie korzystał z firmowych Google Glass, bo ciągle się ładowały.

Craddock uważa, że gwoździem do wieka trumny projektu była również konstrukcja urządzenia. Inżynier nazwał je brzydkimi, a wizerunek ludzi noszących okulary głupimi.

#Były #pracownik #Google #ujawnia #przyczyny #porażki #quotsmartquot #okulary #firmy

Podziel się

Twórca oprogramowania i gier na android, Windows i Ios. Mam 12 lat doświadczenia w tych technologiach. Swój wolny czas poświęcam dziennikarstwu, lubię śledzić trendy w świecie technologii, branży gier i tematyki kryptowalutowej, aby być na bieżąco i zachwycać innych wiadomościami

Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska