Call of Duty stanie się Xboxowym exclusive’em , Szef EA uważa, że kontrowersje wokół Call of Duty mogą pomóc Battlefield

Rozrywka

Podczas niedawnego wydarzenia organizowanego przez Goldman Sachs, Wilson powiedział, że nawet sama możliwość, że Call of Duty stanie się wyłącznością dla Xboxa jest dobrą wiadomością dla serii gier Battlefield firmy EA. Przyznał, że ostatnie dwie gry franczyzy nie byłyby zbyt udane, ale zauważył, że nadal jest to “wyjątkowa własność intelektualna”, która wykazuje odporność.

Szef EA powiedział, że takie franczyzy mogą “wymyślić na nowo i rozwinąć” “odpowiednie zespoły kreatywne”, do których zalicza osoby pracujące obecnie nad Battlefieldem. Powiedział też, że w świecie, w którym pojawiają się pytania o przyszłość Call of Duty i jego platform, Battlefield dostaje “niesamowitą szansę”.

W świecie, w którym mogą pojawić się pytania o przyszłość Call of Duty i o to, na jakich platformach może, a na jakich nie może być dystrybuowane, bycie niezależnym i całkowicie cross-platformowym w przypadku Battlefielda jest, jak sądzę, straszną szansą.

CEO of Electronic ArtsAndrew Wilson

Dla przypomnienia, Sony wcześniej stwierdziło, że przejęcie przez Microsoft firmy Activision i franczyzy Call of Duty “miałoby poważne negatywne konsekwencje dla graczy i przyszłości branży gier”. Microsoft w odpowiedzi stwierdził, że nie ma planów, aby seria stała się Xboxowym exclusive’em.

Podziel się

Twórca oprogramowania i gier na android, Windows i Ios. Mam 12 lat doświadczenia w tych technologiach. Swój wolny czas poświęcam dziennikarstwu, lubię śledzić trendy w świecie technologii, branży gier i tematyki kryptowalutowej, aby być na bieżąco i zachwycać innych wiadomościami

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska