Chiny wprowadzają na rynek kartę graficzną GeForce RTX 4090 z poziomem wody

Rozrywka

Partner Nvidii w zakresie kart graficznych w Chinach stworzył wyjątkową ofertę dla niestandardowego modelu GeForce RTX 4090, jednej z najlepszych kart graficznych w okolicy. Firma 51RISC wypuściła na rynek model z poziomem wody wbudowanym w górną opaskę.

Podwójne zielone pojemniki wypełnione cieczą obok podświetlanego logo GeForce RTX nie wyglądają nie na miejscu, bo stylistyką przypominają dwie rurki chłodzone cieczą na czołgu. Ale oczywiście przy bliższym poznaniu nie mają one nic wspólnego z chłodzeniem cieczą.

Oprócz atrakcyjnego wyglądu, projekt karty graficznej od 51RISC jest całkiem ładny i łączy w sobie klimat designu Harley Earl i Colonial Marines. Możemy jednak narzekać, że karta graficzna, która dba o to, by być top notch, nie przychodzi w pudełku z uchwytem czy podpórką.

W innych specyfikacjach na stronie detalicznej Aliexpress znalezionej przez VideoCardz widać, że jest to dość przeciętny GeForce RTX 4090 chłodzony powietrzem, ze standardowym GPU, specyfikacją pamięci itp.

Owszem, jest bardzo masywny, jak wszystkie karty RTX 4090, ale trzyma się w granicach trzech slotów grubości – karta graficzna nie mieści się w 3,5 lub 4 slotach, jak niektórzy konkurenci.

Jak na razie jest dobrze i można by pomyśleć, że stosunkowo mało znana marka, jaką jest 51RISC, będzie sprzedawała swoje wyroby taniej. Karta graficzna nie jest jednak wcale tania, nawet jak na GeForce RTX 4090 – około 2 830 dolarów.

#Chiny #wprowadzają #rynek #kartę #graficzną #GeForce #RTX #poziomem #wody

Podziel się

Twórca oprogramowania i gier na android, Windows i Ios. Mam 12 lat doświadczenia w tych technologiach. Swój wolny czas poświęcam dziennikarstwu, lubię śledzić trendy w świecie technologii, branży gier i tematyki kryptowalutowej, aby być na bieżąco i zachwycać innych wiadomościami

Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska