Chromecast z Google TV HD startuje na całym świecie

Technologii

Google zaprezentowało właśnie nowy Chromecast o nazwie Chromecast with Google TV (HD). Ma taki sam wygląd i konstrukcję jak Chromecast z Google TV 4K, ale nowe urządzenie obsługuje streaming w maksymalnej rozdzielczości 1080p (Full HD).

Cechy i możliwości Chromecasta z Google TV (HD)

Chromecast z Google TV (HD) to urządzenie typu plug-and-play do strumieniowego przesyłania treści na telewizor. Do połączenia wykorzystuje port HDMI. Obsługuje streaming Full HD 1080p HDR, HDR10, HDR10+, HLG oraz formaty wideo Dolby Digital, Dolby Digital Plus i Dolby Atmos.

Streaming stick jest wyposażony w aktywowanego głosem pilota, który zawiera skróty do takich aplikacji jak YouTube i Netflix. Jest też klawisz skrótu do Asystenta Google, a przyciski do regulacji głośności znajdują się z boku urządzenia, tak jak w smartfonie.

Po podłączeniu do telewizora, stick uruchomi system Android TV z interfejsem Google TV. W górnej części interfejsu użytkownika Google TV znajdują się cztery główne zakładki: Wyszukiwanie, Dom, Aplikacje i Biblioteka. Otrzymujesz również dostęp do Sklepu Google Play, w którym znajduje się ponad 10 000 aplikacji i gier. Dodatkowo, streaming stick obsługuje dwupasmowe Wi-Fi 802.11ac oraz Bluetooth.

Cena i dostępność

Chromecast z Google TV (HD) kosztuje 30 dolarów w USA i 40 euro w Niemczech. Kosztuje w Indiach 4,499, ale klienci mogą go kupić za 4,099 podczas wyprzedaży Flipkart Big Billion Days.

Podziel się

Dziennikarz, pasjonat, zawsze na bieżąco z wydarzeniami na świecie. Ukończył Politechnikę Warszawską. Staż w Guardianie. Dziennikarskie doświadczenie 7 lat, InnowacjaPolska w mojej opinii jest najlepszym młodym i rozwijającym się projektem newsowym w Polsce.

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska