Czy AMD przywróci konsumenckie, monstrualne procesory? Plotki sugerują wydanie Threadrippera 7000 w dwóch seriach

Technologii

Wiadomo już, że procesory AMD Ryzen w wersji Threadripper 7000 rozpoczną sprzedaż najwcześniej we wrześniu 2023 roku. Firma planuje wypuścić dwie rodziny wydajnych procesorów.

Co ciekawe, insider Chi11eddog mówi o dwóch liniach: HEDT i WS. W tym samym czasie obecna linia Threadripper 5000 oraz linia Threadripper 3000 miały dostępne tylko wersje Pro (te same WS). Podział na dwie linie istniał w ramach pierwszej i drugiej generacji tych procesorów AMD. Jeśli informacje ze źródła są poprawne, AMD powróci do pierwotnego podejścia. Oznacza to, że na rynku pojawią się zwykłe Threadrippery 7000, które będą bardziej przystępne cenowo niż wersje Pro.

Pierwsza z nich będzie wyposażona w czterokanałowy kontroler pamięci RAM i 64 pasy PCIe 5.0, natomiast druga w ośmiokanałowy kontroler i 128 pasów. Niższe modele będą również wspierać podkręcanie.

Brak danych na temat konfiguracji rdzenia. Wcześniej mówiło się, że topowy Threadripper 7000 będzie 96-rdzeniowy, podobnie jak jego siostra Epyc z generacji Genoa. To powiedziawszy, AMD może po prostu narysować linię tutaj, czyniąc topowy Threadripper 7000 64-rdzeniowym i pozostawiając 96 rdzeni dla starszego Threadripper Pro 7000.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska