Czy więc Intel dogonił AMD na rynku kart graficznych, czy nie? Szef Jon Peddie Research mówi, że najnowszy raport firmy może nie odzwierciedlać rzeczywistej sytuacji.

Technologii

Być może Intel w ogóle nie dogonił AMD na rynku dyskretnych kart graficznych dla komputerów osobistych. Jon Peddie, szef Jon Peddie Research, mówi, że sam nie do końca zaufałby najnowszemu raportowi.

Czy więc Intel dogonił AMD na rynku kart graficznych, czy nie?  Szef Jon Peddie Research mówi, że najnowszy raport firmy może nie odzwierciedlać rzeczywistej sytuacji.

Mowa o samym raporcie firmy Jon Peddie Research (JPR), według którego według wyników ostatniego kwartału udział Intela w rynku dyskretnych GPU dla komputerów PC był równy udziałowi AMD (9% dla każdej firmy). Pomimo tego, że jest szefem JPR, Paddy nalega, aby dane były traktowane z ostrożnością.

Liczby firmy Intel są szacunkami opartymi na ich własnym raporcie finansowym. Nie ekscytowałbym się zbytnio bliskością numerów wysyłkowych GPU, ponieważ na liczby Intela wpływa ASP (średnia cena sprzedaży), która jest danymi umownymi.

Oznacza to, że raport może albo odzwierciedlać rzeczywistą sytuację na rynku, albo nie, co oczywiście może być nieco mylące. Warto jednak pamiętać, że starsze karty graficzne Intel Arc dopiero niedawno stały się wszędzie dostępne, a wcześniej przez długi czas po zapowiedzi były prawie nie do kupienia.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska