Discord na PS5 jest już niedaleko, podaje Henderson

Discord na PS5 jest już niedaleko, podaje Henderson Technologii


Wiadomość
sprzęt i soft
27 sierpnia 2022, 11:54

autor: Kamil “grim_reaper” Kleszyk


Znany branżowy leaker, Tom Henderson, podaje iż „w najbliższych miesiącach” Sony w pełni zintegruje popularną aplikację Discord z konsolami PlayStation 5.


Discord to obecnie największa gamingowa platforma społecznościowa. Aplikacja przeznaczona głównie dla graczy pojawiła się 13 maja 2015 roku. Obecnie Discord ma ponad 140 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie z ponad 350 milionami zarejestrowanych kont. Nic dziwnego, że wraz z rosnącym sukcesem platformy, budzi ona zainteresowanie takich gigantów jak Microsoft czy Sony.


Pełna integracja

W najnowszym raporcie dla portalu Exputer, Tom Henderson zdradził, że źródło, które pierwotnie ujawniło istnienie niedawno zapowiedzianego kontrolera DualSense Edge, twierdzi teraz, że pełna integracja Discorda (w wersji 7.00) z PS5 nastąpi jeszcze w tym roku. Warto dodać, że w przyszłym tygodniu poda dokładniejszą datę tego wydarzenia.

Discord na PS5 jest już niedaleko, podaje Henderson - ilustracja #1

Źródło: Twitter, Tom Henderson.

Jest to z pewnością bardzo dobra wiadomość dla posiadaczy konsol PlayStation, którzy od ponad roku czekali na możliwość korzystania z popularnego programu. Chociaż wstępna integracja urządzeń Sony z Discordem nastąpiła pod koniec stycznia tego roku (więcej na ten temat przeczytacie tutaj), jej zakres ograniczał się jedynie do tego, że nasi znajomi z aplikacji mogli zobaczyć w co aktualnie gramy. Jeśli wierzyć pogłoskom, być może już niedługo będziemy mogli się z nimi m.in. komunikować.

PlayStation 5 kupisz tutaj

Sony depcze po piętach Microsoftowi

Według anonimowego źródła Hendersona, postępy w pracach nad Discordem na PS5 podobno “idą bardzo dobrze”. Jest to świetna wiadomość, biorąc pod uwagę, że Microsoft wyprzedził Sony w wyścigu o pełną integrację konsol z ową aplikacją. W zeszłym miesiącu nasz redakcyjny kolega pisał o tym, że uczestnicy programu Xbox Insider mogą już testować próbne wersje Discorda na sprzętach giganta z Redmond. Jest to jednak dosyć skomplikowany proces.


ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.#Discord #PS5 #jest #już #niedaleko #podaje #Henderson

Podziel się
Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska