Dogecoin wzrasta o 35%, gdy Elon Musk kończy zakup Twittera

Dogecoin wzrasta o 35%, gdy Elon Musk kończy zakup Twittera Wiadomości

Dogecoin, kryptowaluta nazwana po słynnym psim meme, wzrosła o 35% w ciągu pięciu dni. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Dziennikarze i eksperci przypisują ten wzrost sfinalizowaniu transakcji zakupu Twittera przez Elona Muska.

Dogecoin wzrasta o 35%, gdy Elon Musk kończy zakup Twittera
Dogecoin wzrasta o 35%, gdy Elon Musk kończy zakup Twittera

Po wielomiesięcznej konfrontacji Muska z zarządem Twittera, obie strony doszły do porozumienia. Biznesmen zgodził się na przejęcie portalu społecznościowego. Musk zmienił też opis swojego konta na Twitterze na Chief of Twit i opublikował film, na którym pojawia się w siedzibie firmy z umywalką w rękach.

Wzrost Doge może być również związany z pogłoskami o stworzeniu przez Twittera własnego portfela kryptowalutowego. Pisała o tym znana technoblogerka Jane Wong. Twierdzi ona, że sieć społecznościowa pracuje nad prototypem portfela, ale nie podano daty premiery. Lista potencjalnie wspieranych kryptowalut również nie została nazwana.

Warto zauważyć, że Elon Musk znany jest z publicznego wspierania Dogecoina, więc po zakupie sieci społecznościowej prawdopodobieństwo wsparcia wspomnianego tokena znacznie wzrosło. Według Analytics Insight, wzrost Dogecoina może być pułapką dla kupujących kryptowaluty. Zdaniem wielu ekspertów wzrost ten może być związany z zapowiedzią Fed o możliwym poluzowaniu polityki pieniężnej.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska