Eksperci: Playstation 5 nigdy nie powinno być używane w pionie

Elektronika

Kiedy zapowiedziano PlayStation 5, Sony powiedziało. Że konsola może być używana w dwóch pozycjach: pionowej i poziomej. Wielu graczy odetchnęło wtedy z ulgą. Ogromną konsolę można postawić w pionie i nie będzie ona zajmowała tak dużo miejsca.

Jak jednak zauważa 68Logic, posiadacze PS 5 ryzykują pożegnanie się ze swoimi urządzeniami. Jeśli nadal korzystają z konsoli w pozycji innej niż pozioma.

Faktem jest, że w kilku firmach naprawczych zdarzają się przypadki wyciekania rozgrzanego płynnego metalu na elementy wewnątrz konsoli – po prostu ścieka on w dół na skutek działania grawitacji. Powoduje to, że konsola nie działa. Eksperci zalecają więc, aby używać PlayStation 5 wyłącznie w pozycji poziomej.

eksperci-playstation-5-nigdy-nie-powinno-byc-uzywane-w-pionieplaystation-5-1
TAK WYGLĄDA PŁYTA PS5 ZALANA PŁYNNYM METALEM

Mimo teoretycznej masowości problemu, nie wszystkie PS5 mogą spotkać się z takim zdarzeniem. Faktem jest, że płynny metal jest najwyraźniej podatny na wyciek tylko w przypadku mocnego upuszczenia konsoli lub innych bodźców zewnętrznych. Jeśli więc wasza konsola nagle zacznie hałasować, najlepiej udać się do serwisu i ustawić PlayStation poziomo.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska