Elon Musk ma zamknąć transakcję z Twitter 28 października

Wiadomości

Elon Musk powiadomił współinwestorów, którzy zobowiązali się do pomocy w sfinansowaniu jego wartego 44 miliardy dolarów przejęcia Twitter Inc, że do piątku planuje zamknąć transakcję wykupu portalu społecznościowego.

Elon Musk ma zamknąć transakcję z Twitter
Elon Musk ma zamknąć transakcję z Twitter

Reuters zauważa, że inwestorzy kapitałowi, w tym Sequoia Capital, Binance, Qatar Investment Authority i inni, otrzymali od prawników Muska dokumenty niezbędne do sfinansowania ich zobowiązań. Ruch ten jest najwyraźniejszym znakiem, że Musk planuje dotrzymać terminu wyznaczonego przez sędziego sądu w Delaware, aby zakończyć transakcję do piątku.

Według raportu Bloomberg News banki, które zobowiązały się do sfinansowania wykupu Twittera przez Muska, sfinalizowały ostateczną umowę finansowania długu i są w trakcie podpisywania niezbędnych dokumentów.

Według raportu Musk obiecał, że zamknie transakcję podczas poniedziałkowej wideokonferencji z bankierami, którzy pomagają w finansowaniu transakcji.

Akcje Twittera skoczyły na wieść i handlują we wtorek o 3% do 52,95 USD, bliżej ceny ofertowej Muska wynoszącej 54,20 USD. Musk zadeklarował 46,5 miliarda dolarów w finansowaniu kapitałowym i dłużnym na przejęcie, co pokryłoby cenę 44 miliardów dolarów i koszty zamknięcia.

Banki, w tym Morgan Stanley i Bank of America Corp, zadeklarowały 13 miliardów dolarów finansowania dłużnego w celu wsparcia transakcji. Inwestorzy kapitałowi, w tym współzałożyciel Oracle Corp Larry Ellison i saudyjski książę Alwaleed bin Talal, wyłożą 7,1 mld dolarów.

Podziel się

Od 15 lat poświęcam się nauce i technice. Bardzo interesuję się postępem technologicznym i chcę dzielić się z Wami najnowszymi wiadomościami ze świata technologii, oprogramowania i gier.

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska