Elon Musk odsłonił Optimus, humanoidalnego robota, który tańczył przed publicznością

Wiadomości

Miliarder planuje również wprowadzenie na rynek żeńskiej wersji robota

CEO Tesli Elon Musk zademonstrował w piątek prototyp humanoidalnego robota Tesla Bot lub Optimus, mówiąc, że producent samochodów elektrycznych będzie w stanie wyprodukować miliony takich robotów.

“Jest jeszcze wiele do zrobienia, aby ulepszyć Optimusa i udowodnić jego działanie” – powiedział Musk podczas imprezy AI Day producenta samochodów elektrycznych w biurze Tesli w Palo Alto w Kalifornii, gdzie zademonstrowano robota.

Prototypowy model, który został opracowany jeszcze w lutym, wyszedł na scenę, aby machać i tańczyć przed uczestnikami. Tesla pokazała również film, na którym robot wykonuje proste zadania, takie jak podlewanie roślin, przenoszenie skrzyń i podnoszenie metalowych kształtek w zakładzie produkcyjnym w Kalifornii.

Inni producenci samochodów, w tym Toyota Motor i Honda Motor, opracowali prototypowe roboty humanoidalne zdolne do wykonywania skomplikowanych czynności, takich jak rzucanie piłką do koszykówki, a roboty produkcyjne firmy ABB i innych są podstawą przemysłu motoryzacyjnego. Ale to Tesla jako jedyna pcha robota na rynek masowy.

Musk, który wcześniej mówił o zagrożeniach związanych ze sztuczną inteligencją, powiedział, że masowe wdrożenie robotów może “przekształcić cywilizację” i stworzyć “przyszłość obfitości, przyszłość bez biedy”. Uważa jednak, że ważne jest, aby akcjonariusze Tesli odgrywali rolę w zatwierdzaniu wysiłków firmy: “Jeśli oszaleję, możecie mnie zwolnić. To ważne.”

Obecna wersja wygląda na bardziej kompletną.

Miliarder dodał również, że planuje wypuścić na rynek żeńską wersję Optimusa.

Podziel się

Od 15 lat poświęcam się nauce i technice. Bardzo interesuję się postępem technologicznym i chcę dzielić się z Wami najnowszymi wiadomościami ze świata technologii, oprogramowania i gier.

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska