Facebook znacząco traci w sondażu dotyczącym najpopularniejszych serwisów internetowych.

Gdzie są te dzieci? Na pewno nie na Facebooku Streaming i Technologii

 Liderem w tej kwestii jest YouTube.

Facebook pozostaje jednym z najpopularniejszych serwisów internetowych na świecie, ale z roku na rok cieszy się coraz mniejszym zainteresowaniem. Do najważniejszych przyczyn takiego stanu rzeczy należy to, że platforma Marka Zuckerberga musi walczyć z konkurencyjnymi serwisami, takimi jak YouTube czy TikTok. Okazuje się, że wśród młodzieży Facebook tę walkę przegrywa.

Facebook coraz mniej popularny

Gdzie są te dzieci? Na pewno nie na Facebooku - ilustracja #1

Źródło: Pew Research Center

Ośrodek Pew Research Center przeprowadził badanie, w którym zapytano grupę 1316 amerykańskich nastolatków w przedziale wiekowym od 13 do 17 lat o to, na jakie strony zazwyczaj wchodzą podczas przeglądania Internetu. Jedynie 32% odpowiedziało, że korzysta z Facebooka. Nie jest to co prawda koszmarny wynik, ale warto zaznaczyć, że w 2015 roku z Facebooka regularnie korzystało 71% z przebadanej grupy nastolatków. Poprawiły się natomiast wyniki Instagrama, również należącego do firmy Meta. Według sondażu korzysta z niego 62% badanych.

YouTube liderem

Badanie wykazało, że na pierwszym miejscu pod względem popularności wśród nastolatków plasuje się serwis YouTube, do którego ogladania przyznało się aż 95% osób, z czego 19% powiedziało, że oglada tam filmy niemal cały czas. Na drugim miejscu uplasował się TikTok, z którego korzysta 67% badanych. Do zyskujących serwisów należy także Snapchat, który odnotował wzrost zainteresowania wśród nastolatków z 41% w 2015 roku do 59% obecnie.

Smutnym, lecz wartym odnotowania faktem, jest to, że ponad połowa nastolatków (54%) stwierdziła, że trudno byłoby im zrezygnować z mediów społecznościowych, a 36% przyznało, że spędza z nimi zbyt dużo czasu.

Więcej informacji związanych z Facebookiem przeczytacie tutaj:

  1. Metaverse to kosztowny bubel, firma znów traci fortunę
  2. Meta uruchamia sklep z płatnymi ubraniami dla awatarów

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska