Final Fantasy XVI jest już oficjalnie po polsku! Jest to pierwsza gra w historii serii z natywnym wsparciem dla polskiej wersji językowej.

Final-Fantasy-XVI-jest-już-oficjalnie-po-polsku Rozrywka

Będziemy grać w nadchodzące Final Fantasy XVI po polsku! Plotki, które krążyły jeszcze w grudniu, zostały oficjalnie potwierdzone.

W grudniu w sklepie Play-Asia pojawiła się karta Final Fantasy XVI z ciekawą informacją. Wskazanie, że gra będzie oferowała polskie napisy. Wczoraj oficjalnie potwierdziła to Cenega, wydawca tego produktu na naszym rynku!

Final-Fantasy-XVI-jest-już-oficjalnie-po-polsku-1

To naprawdę ciekawa sytuacja, biorąc pod uwagę, że będzie to pierwsza odsłona tej serii o bardzo długiej historii (pierwsze Final Fantasy zadebiutowało w 1987 roku). Która będzie miała wersję w języku polskim. Ponadto japońskie RPG nie są często tłumaczone, choć w ostatnich latach coś zaczęło się w tej kwestii zmieniać – oto na przykład One Piece Odyssey czy Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin, w które mogliśmy zagrać po polsku.

Final Fantasy XVI – premiera gry odbędzie się 22 czerwca 2023 roku. Gra ukaże się na PlayStation 5, a okres wyłączności dla platformy Sony wyniesie 6 miesięcy. Po tej dacie produkcja może pojawić się również na innych urządzeniach, ale jak na razie nie wiemy nic więcej na ten temat.

Podziel się

Twórca oprogramowania i gier na android, Windows i Ios. Mam 12 lat doświadczenia w tych technologiach. Swój wolny czas poświęcam dziennikarstwu, lubię śledzić trendy w świecie technologii, branży gier i tematyki kryptowalutowej, aby być na bieżąco i zachwycać innych wiadomościami

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska