Google może w przyszłym roku stanąć przed sądem antymonopolowym UE w sprawie swojej platformy reklamowej

Wiadomości

Co musisz wiedzieć

  • Unijny organ nadzorujący konkurencję złoży podobno w przyszłym roku pozew antymonopolowy przeciwko Google.
  • Technologia reklamy internetowej firmy Google jest na celowniku UE w związku z jej dominacją na rynku.
  • UE rozpoczęła dochodzenie w sprawie Google w czerwcu ubiegłego roku, powołując się na obawy, że faworyzuje ona własną platformę reklamy online kosztem konkurentów.

UE może zadać poważny cios cyfrowej platformie reklamowej Google w przyszłym roku, formalnie składając pozew antymonopolowy, wg. Reuters (otwiera się w nowej zakładce), który powołuje się na źródła zaznajomione z planem. Dochodzenie rozpoczęło się w czerwcu ubiegłego roku, kiedy Komisja Europejska sondowała technologię reklam internetowych Google pod kątem możliwych naruszeń zasad konkurencji w regionie.

Platforma ad tech Google’a była powodem do niepokoju dla unijnego organu nadzorującego konkurencję. Margrethe Vestager, wiceprezes wykonawczy Komisji Europejskiej odpowiedzialny za politykę konkurencji w regionie, powiedział wcześniej, że Google może nadużywać swojej dominacji reklamowej, aby utrudnić konkurowanie w usługach reklamowych online.#Google #może #przyszłym #roku #stanąć #przed #sądem #antymonopolowym #sprawie #swojej #platformy #reklamowej

Podziel się

Dziennikarz, pasjonat, zawsze na bieżąco z wydarzeniami na świecie. Ukończył Politechnikę Warszawską. Staż w Guardianie. Dziennikarskie doświadczenie 7 lat, InnowacjaPolska w mojej opinii jest najlepszym młodym i rozwijającym się projektem newsowym w Polsce.

Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska