Google wprowadza wykrywanie upadków dla Pixel Watch, nie zapominając o trollowaniu Apple

Technologii

Inteligentne zegarki Google Pixel Watch mogą teraz, podobnie jak Apple Watch, wykrywać upadki. Nowa funkcja została dodana wraz z ostatnią aktualizacją oprogramowania.

Google wprowadza wykrywanie upadków dla Pixel Watch, nie zapominając o trollowaniu Apple

Podobnie jak w przypadku zegarków Apple, Pixel Watch wykorzystuje czujniki urządzenia i sztuczną inteligencję do określenia, kiedy użytkownik upadł. Następnie zegarek pyta użytkownika, czy wszystko jest z nim w porządku. Jeśli przez około minutę nie będzie reagował na sygnały dźwiękowe i wibracje lub uzna, że ​​potrzebuje pomocy, zegarek skontaktuje się ze służbami ratunkowymi. Oczywiście w krajach, w których taka możliwość jest realizowana.

Google w swoim komunikacie prasowym nie omieszkał trollować Apple, stwierdzając, że jazda na nartach (i inne zajęcia sportowe) nie powinna powodować takiej reakcji w zegarku. Co więcej, gigant wyszukiwania twierdzi, że Pixel Watch jest w stanie odróżnić upadek od sytuacji, w której osoba po prostu się potknęła i zachowała równowagę. Przypomnijmy, że Apple Watch ostatnio zrobił furorę w wielu mediach ze względu na to, że zegarek masowo wzywał służby ratunkowe, gdy właściciele urządzeń właśnie jeździli na nartach.

Podziel się

Od 15 lat poświęcam się nauce i technice. Bardzo interesuję się postępem technologicznym i chcę dzielić się z Wami najnowszymi wiadomościami ze świata technologii, oprogramowania i gier.

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska