Hogwarts Legacy nie zadebiutuje w tym roku! Tytuł zadebiutuje dopiero w 2023 roku.

hogwarts legacy 2023 Rozrywka

Hogwarts Legacy to jedna z najbardziej oczekiwanych gier 2022 roku. Właściwie do niedawna, bo niestety na produkcję będziemy czekać dłużej. Tytuł zadebiutuje dopiero w 2023 roku, co zdecydowanie mnie nie dziwi. Czemu?

Po pierwsze, w przypadku tak dużych gier rzadko udaje się doprowadzić do premiery w ciągu kilku miesięcy od zaprezentowania pierwszego obszerniejszego materiału z rozgrywki, a w przypadku Hogwarts Legacy takowy otrzymaliśmy w marcu. Od tego czasu nie pojawiło się też zbyt wiele unikalnych treści na temat gry, co może sugerować, że twórcy mają przed sobą jeszcze sporo pracy.

Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy dopiero w 2023 roku

Po drugie, nie zaskakuje zachowywanie przez Portkey Games szczególnej ostrożności – po raz kolejny wypada tutaj przytoczyć przykład Cyberpunka 2077, który okazał się być na tyle niedokończony w momencie debiutu, że taka łatka zostanie z nim już do końca. Szkoda więc, by gra, na którą fani Harry’ego Pottera czekają w zasadzie od zawsze przeszła do historii jako niedopracowany produkt za spore pieniądze.

Informator Colin Moriarty miał więc rację, kiedy na początku roku stwierdził, że na Hogwarts Legacy poczekamy do 2023 roku. Przez długi czas twórcy jako datę premiery podawali okres świąteczny 2022, ale teraz na koncie Warner Bros. Games UK & Ireland na Twitterze pojawił się post z konkretną datą dzienną, którą został 10 lutego 2023 roku. Jest to jednak termin potwierdzony jedynie dla konsol PlayStation i Xbox oraz PC. Datę premiery na Nintendo Switch mamy poznać niedługo (kto by się spodziewał).

Co wiemy o Hogwarts Legacy?

O Hogwarts Legacy dowiadujemy się coraz więcej. Oto niektóre z najważniejszych informacji na temat gry:

  • Premiera gry odbędzie się 10 lutego 2023 roku na PS5, PS4, XSX/S, XONE i PC. Niedługo poznamy datę premiery na Nintendo Switch
  • J.K Rowling nie stworzyła fabuły Hogwarts Legacy, ale wspiera inicjatywę deweloperów. Jej zespół współpracował z Warner Bros. Games i Portkey Games w procesie tworzenia gry twórcy zadbali o wierne odwzorowanie klimatu stworzonego przez książki i filmy, a historia została napisana w zgodzie z nimi
  • Rozgrywkę w Hogwarts Legacy zaczniemy od stworzenia własnego czarodzieja lub czarodziejki. Gracze będą mogli wybrać dom w Hogwarcie, do którego będą chcieli przynależeć. Podczas pobytu w szkole magii nawiążemy wiele relacji, które zmuszą nas do podejmowania decyzji. Będą one kształtowały zarówno naszą postać, jak i przebieg gry.
  • W Hogwarts Legacy nie zobaczymy Harry’ego, Hermiony ani Rona, gdyż wydarzenia w grze dzieją się w XIX wieku. Podczas gry spotkamy jednak kilka znajomych twarzy.
  • W Hogwarts Legacy zabraknie trybu multiplayer w jakiejkolwiek formie – zagramy wyłącznie w pojedynkę.
  • Hogwarts Legacy wykorzysta wiele funkcji kontrolera DualSense – adaptywne triggery, efekty świetlne czy funkcje haptyczne.

Kolejne nowości na temat produkcji powinniśmy zobaczyć już niedługo – mimo opóźnień do premiery zostało przecież mniej niż pół roku. W ciągu kolejnych miesięcy możemy spodziewać się uruchomienia preorderów i prezentacji poszczególnych edycji gry.

Dziedzictwo Hogwartu ma szansę stać się dziełem, na które czekali wszyscy fani przygód o Harrym Potterze. Pełnoprawna gra RPG w uniwersum stworzonym przez J.K. Rowling to coś, czego jeszcze nie widzieliśmy, a jak mówią sami twórcy, Hogwarts Legacy powstało, ponieważ wiele osób chciało zagrać w ten gatunek. Miejmy nadzieję, że premiera gry nie będzie się dalej opóźniać i że tytuł spełni oczekiwania fanów.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska