Horizon Zero Dawn Remake/Remaster w pracach na PS5. Gra wieloosobowa Horizon w fazie rozwoju

Rozrywka

Podczas gdy właśnie otrzymaliśmy remake The Last of Us, wygląda na to, że PlayStation może jeszcze nie skończyć z remake’ami, ponieważ źródło bliskie sytuacji, które nie chce być nazwane, ujawniło nam, że trwają prace nad remakiem Horizon Zero Dawn na PS5!

Jeśli myśleliście, że The Last of Us Part 1 podzielił graczy w kwestii tego, czy gra potrzebuje remake’u, czy nie, przygotujcie się, ponieważ ujawniono nam, że PlayStation przygotowuje remake lub remaster (szczegóły są wciąż niejasne) Horizon Zero Dawn, gry, która ma zaledwie pięć lat i której sequel został wydany na początku tego roku.

Nasze źródło nie wyjaśniło, czy jest to remake w stylu “zbudowany od podstaw”, jednak powiedziano nam, że remake zawiera ulepszony system oświetlenia (ambient occlusion i tym podobne), odnowione tekstury i lepsze animacje, wraz z nowymi modelami postaci, które pasują do tych z sequela, Horizon Forbidden West.

Poza tym, powiedziano nam, że jest duży nacisk na wprowadzenie opcji dostępności, które wprowadził sequel. Dostępne będą także różne tryby graficzne, choć to akurat jest oczywiste, ponieważ większość gier na PS5 posiada opcje wydajności, jakości i nieobniżonej wydajności, by wykorzystać VRR (zmienną częstotliwość odświeżania). Jeśli chodzi o same zmiany w rozgrywce, jest kilka subtelnych ulepszeń, głównie są to ulepszenia jakości życia, które przyniósł sequel.

Nie potwierdzono, czy zobaczymy latające wierzchowce lub szybowce, choć przypuszczamy, że jest to mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę ich znaczenie fabularne w sequelu.

Horizon Zero Dawn doczekało się łatki poprawiającej wydajność

Choć Horizon Zero Dawn doczekało się łatki poprawiającej wydajność, która pozwoliła PS5 uruchomić grę w odblokowanych, ale stabilnych 60 klatkach na sekundę w rozdzielczości 2160p checkerboarding, tytuł nie doczekał się jeszcze natywnego portu na PS5, który wykorzystywałby sprzęt oraz funkcje DualSense.

Wydano jednak port na PC, który wprowadził kilka usprawnień specyficznych dla komputerów osobistych, takich jak odległość rysowania, wyższa liczba klatek na sekundę, obsługa szerokiego ekranu i inne. Jednak pomimo tych ulepszeń, wydanie PC było nadal tylko portem oryginału, co oznacza, że pod względem graficznym tekstury i modele postaci pozostały w większości takie same.

Jak rozumiemy, remake Horizon Zero Dawn zbliży się do Forbidden West, od poprawionych tekstur, odległości rysowania. modeli postaci, po nawet nowe i ulepszone animacje i wiele więcej. Czy będzie to na taką skalę jak The Last of Us Part 1 Remake, na razie nie wiadomo.

Dla nowych graczy, ten remake/remaster może być idealnym sposobem na wejście w serię, choć prawdopodobnie będzie to trudna sprzedaż dla obecnych posiadaczy. Horizon Zero Dawn nie jest aż tak starą grą, wydaną zaledwie pięć lat temu. Zrozumiałe, że ta wiadomość może być nieco rozczarowująca dla niektórych, ale mamy dobre wieści, jeśli chcesz coś do przodu do serii poza nadchodzącą grą VR i plotki Forbidden West DLC.

Remake/Remaster Zero Dawn nie jest jedynym projektem związanym z Horizon

Jak się okazuje, Remake/Remaster Zero Dawn nie jest jedynym projektem związanym z Horizon, który jest w trakcie prac, ponieważ dowiedzieliśmy się również z innych źródeł (informacja współpracowała z naszym oryginalnym źródłem), że zespół (przypuszczalnie Guerrilla Games) z PlayStation pracuje obecnie nad grą wieloosobową Horizon dla PS5 i PC.

Dwa źródła zweryfikowały, że projekt jest rzeczywiście prawdziwy, a trzecie podało kilka krótkich szczegółów, że może zawierać formę co-op. Mówi się, że dostosowywanie do własnych potrzeb będzie dotyczyło różnych plemion ustanowionych w serii Horizon, jednak nie byliśmy w stanie zweryfikować ani tego, ani szczegółów dotyczących tego, czy gra online będzie zawierała jakikolwiek rodzaj współpracy lub PvP.

A kiedy zostaną one ogłoszone? Nikt nie wie, ale znany leaker Dusk Golem wspomniał miesiąc temu na ResetEra, że gra Sony z PS4 zostanie wydana na PS5 w formie “face-liftingu”, wierząc, że nie jest to dalekie od zapowiedzi. Czy Horizon Zero Dawn może być tym tytułem, o którym mówili?

Jeśli pojawią się jakieś nowe informacje dotyczące obu projektów, będziemy informować o tym na bieżąco.

Podziel się

Twórca oprogramowania i gier na android, Windows i Ios. Mam 12 lat doświadczenia w tych technologiach. Swój wolny czas poświęcam dziennikarstwu, lubię śledzić trendy w świecie technologii, branży gier i tematyki kryptowalutowej, aby być na bieżąco i zachwycać innych wiadomościami

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska