[IFA 2022] Nokia 5710 ExpressAudio, czyli powrót do korzeni z nutką wearables

Nokia 5710 ExpressAudio Elektronika


Co powiecie na future phone z funkcjami smart, w którego obudowie schowano słuchawki TWS? Nokia 5710 ExpressAudio, którą mieliśmy okazje poznać organoleptycznie podczas spotkania na targach IFA 2022 oferuje właśnie taki setup.

Pamiętacie telefony komórkowe serii XpressMusic od Nokii? Swojego czasu, w erze „przed smartfonami” urządzenia te wyróżniały się agresywnym, muzycznym designem, a co najważniejsze, na rantach mogliśmy uświadczyć przycisków przeznaczonych do nawigowania po odtwarzaczu multimedialnym. HMD Global przypomniało sobie o takowym koncepcie, czego efektem jest Nokia 5710 ExpressAudio.

Nokia 5710 ExpressAudio: tylko telefon i aż telefon

Design to kwestia mocno indywidualna, ale dla mnie stylistyka modelu Nokia 5710 ExpressAudio robi wrażenie. O ile front nie jest szczególnie intrygujący, o tyle plecki wręcz zachęcają do interakcji. Znajdziemy tam bowiem dedykowane przyciski do sterowania multimediami oraz… słuchawki TWS schowane w obudowie. Możemy rozsunąć plecki, dzięki czemu dostaniemy się do pchełek. Naturalnie, telefon służy jednocześnie za powerbank, który ładuje akcesorium. Genialne, szczególnie że całość utrzymana jest w tej samej kolorystyce. Sprzęt oferowany jest w wariantach czarno-czerwonym i biało-czarno-czerwonym.

Nokia 5710 ExpressAudio

Sprzęt zapewnia łączność w standardzie Bluetooth 5.0 oraz 4G. Interfejs prezentowany jest na 2,4-calowym panelu QVGA, dzięki czemu wymienna bateria 2,75 W jest w stanie zaoferować od 6,3 godzin do 31 dni pracy na jednym ładowaniu akumulatora. Za wydajność odpowiada układ Unisoc T107, który nie jest szczególnie wydajny, ale na dobrą sprawę, czy tego typu urządzenie pracujące pod kontrolą systemu S30+ potrzebuje mocy? Odpowiem – nie.

Kto potrzebuje dziś klasycznego telefonu?

Wbrew pozorom, grupa użytkowników tak zwanych future phone’ów jest całkiem liczna. Wiele osób nie chce korzystać dotykowych, obfitujących w funkcje smartfonów. Prostota, długi czas pracy na baterii i skupienie się na istocie komunikacji głosowej – właśnie to przyciąga userów do tego segmentu. Nokia 5710 ExpressAudio wydaje się świetnym rozwiązaniem, szczególnie że nacisk jest tu kładziony na odtwarzanie muzyki.#IFA #Nokia #ExpressAudio #czyli #powrót #korzeni #nutką #wearables

Podziel się

Dziennikarz, pasjonat, zawsze na bieżąco z wydarzeniami na świecie. Ukończył Politechnikę Warszawską. Staż w Guardianie. Dziennikarskie doświadczenie 7 lat, InnowacjaPolska w mojej opinii jest najlepszym młodym i rozwijającym się projektem newsowym w Polsce.

Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska