Innowacje w iOS 17 wyniosą system na wyższy poziom

Innowacje-iOS-17 Technologii

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że premiera systemu operacyjnego iOS 17 może być przełomowym wydarzeniem dla Apple i milionów użytkowników produktów Apple. Nowy system operacyjny ma wszelkie szanse na bycie najbardziej pożądaną wersją iOS w historii amerykańskiej korporacji. Eksperci już teraz spekulują, jakie wielkie innowacje czekają nas w przyszłości.

Innowacje-iOS-17-1

System operacyjny iOS jest niewątpliwie płynny, stabilny, bezpieczny i wygodny. Wiele osób wybiera iPhone’a nie dlatego, że jest modny czy ze względu na specyfikację, ale ze względu na niego.

Według najnowszych danych analityka Bloomberga Marka Gurmana, iOS 17 przyniesie coś, co wyniesie system na wyższy poziom, na tyle, że Android nie będzie miał szans. Specjalista zasugerował, że Apple pozwoli na instalację aplikacji ze sklepów firm trzecich ze względu na przepisy uchwalone w Unii Europejskiej. Opublikowanie tej wiadomości natychmiast znalazło odzwierciedlenie we wzroście akcji spółki.

Mowa o ustawie DMA (Digital Markets Act), która zobowiąże Apple do wielu ustępstw. W tym do umożliwienia użytkownikom iPhone’ów i iPadów instalowania aplikacji z zewnętrznych sklepów i źródeł. Mark Gurman jest przekonany, że firma zdecyduje się na taki krok. Ale zdaniem ekspertów głównym zagrożeniem związanym z instalacją aplikacji firm trzecich będą wirusy. Złośliwego oprogramowania może być więcej.

Z ustawy wynika również, że właściciele iPhone’ów będą mogli samodzielnie usuwać preinstalowane aplikacje i domyślne ustawienia. Podkreślono, że użytkownicy nowego iOS 17 mogą też zmienić domyślny system płatności. Czyli zamiast Apple Pay zapłacić za pomocą aplikacji lokalnego banku lub systemu płatności. Możliwa jest także zmiana asystenta głosowego Siri na inną postać.

Wiosną 2023 roku UE wymieni listę firm, które będą podlegać temu prawu.
Nowy iOS firmy Apple może zostać odsłonięty podczas tradycyjnej prezentacji w czerwcu 2023 roku. Będzie ona dostępna dla użytkowników już jesienią przyszłego roku wraz z premierą nowego iPhone’a.

Podziel się

Od 15 lat poświęcam się nauce i technice. Bardzo interesuję się postępem technologicznym i chcę dzielić się z Wami najnowszymi wiadomościami ze świata technologii, oprogramowania i gier.

Rate author
( 2 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska