Insider: Neon Prime od Valve będzie projektem w uniwersum Dota 2

Neon Prime od Valve będzie projektem w uniwersum Dota 2 Rozrywka

Tajemnicza gra sci-fi Neon Prime, nad którą pracuje Valve, będzie kolejną grą w uniwersum Dota 2. Ujawnił to na Twitter bloger i insider Tyler McVicker.

Neon Prime od Valve będzie projektem w uniwersum Dota 2
Neon Prime od Valve będzie projektem w uniwersum Dota 2

Według źródła, Neon Prime prawdopodobnie będzie należało do innego gatunku, a nie do pierwszoosobowej strzelanki, jak wcześniej podawano. Dodatkowo McVicker dowiedział się, że wydarzenia nie będą rozwijać się na polu bitwy Ancient, jak w oryginale, ale w alternatywnych wymiarach lore Dota 2 – Continuum i Ultorii.

Jeśli plotki się potwierdzą, to Neon Prime będzie czwartym tytułem Valve w uniwersum Dota 2. Oprócz samej MOBA, firma wydała autobattlera Dota Underlords oraz kolekcjonerską grę karcianą Artifact. Wiosną 2021 roku twórcy zaprzestali wsparcia dla CCI, ponieważ nie cieszyło się ono popularnością wśród użytkowników.

Neon Prime stał się znany 14 października z publicznych źródeł. Samo Valve nie skomentowało sytuacji. Na oficjalnej stronie U.S. Patent and Trademark Office czytamy, że Neon Prime ma dotyczyć kategorii komputerowych, elektronicznych, gier i oprogramowania.

Na tej podstawie użytkownicy sieci spekulowali, że będzie to nowa franczyza Valve. Były pracownik firmy powiedział wtedy na forum ResetEra, że tytuł może być związany z symulatorem statku kosmicznego w duchu FTL: Faster Than Light.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska