Intel przygotowuje się do premiery czterordzeniowych procesorów Core i3-13100

Technologii

Intel całkiem niedawno oficjalnie zaprezentował swoją nową generację procesorów, które okazały się cieszyć bardzo dużym zainteresowaniem wśród użytkowników, gdyż zapewniają imponującą wydajność za stosunkowo adekwatne pieniądze.

Ale oczywiście nawet przy dobrej cenie flagowe procesory nie mogą stać się niesamowicie popularne z tego powodu, że nie wszyscy użytkownicy budują niesamowicie mocne komputery – ktoś potrzebuje nowoczesnego rozwiązania, ale o mniejszej wydajności.

W związku z tym firma przygotowuje się do pełnej premiery procesora Core i3-13100, który będzie najmłodszym wariantem w całej ofercie. Jest to niezwykle ważny punkt do zrozumienia, ponieważ wcześniej po prostu nie było informacji o procesorach bazowych.

Oczywiście mówimy teraz o przeciekach – nikt oficjalnie nie ujawnił Core i3-13100, ale procesor pojawił się już w bazie benchmarków. Układy były prawdopodobnie wysyłane do dziennikarzy na testy, a ci przeprowadzali procesor przez syntetyczne testy, pozostawiając cyfrowy ślad.

Według testów procesor ten będzie miał cztery rdzenie przy 8 wątkach, ale niestety nie podano jakie to będą rdzenie. Być może firma postawiła na cztery rdzenie wydajnościowe, rezygnacja z tych energooszczędnych jest najmilszą opcją.

Teraz pozostaje tylko poznać cenę tego procesora i wtedy będziemy mogli mówić o konkurowaniu z liderami na rynku niedrogich procesorów.

#Intel #przygotowuje #się #premiery #czterordzeniowych #procesorów #Core #i313100

Podziel się

Twórca oprogramowania i gier na android, Windows i Ios. Mam 12 lat doświadczenia w tych technologiach. Swój wolny czas poświęcam dziennikarstwu, lubię śledzić trendy w świecie technologii, branży gier i tematyki kryptowalutowej, aby być na bieżąco i zachwycać innych wiadomościami

Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska