iPhone 15 dostanie modemy 5G od Qualcomm, ale Apple nie rezygnuje z opracowania własnego rozwiązania

iPhone-15-dostanie-modemy-5G Technologii

Apple w swoich smartfonach będzie na razie nadal stosować modemy 5G firmy Qualcomm. Mówimy tu co najmniej o serii iPhone 15, gdyż samodzielne prace firmy w tym kierunku utknęły w martwym punkcie. W przyszłej ofercie mają się znaleźć modemy Snapdragon X70.

На это указывают данные основных СМИ, которые сообщают, что TSMC уже занимается массовым производством 4-нм чипов. С другой стороны, чипы Snapdragon X70 выполнены именно по 5-нанометровому техпроцессу. Текущие флагманы iPhone 14 Pro и iPhone 14 Pro Max использовали X65.

Mówi się, że nowe modemy są w stanie zapewnić do 60% poprawy w zakresie zużycia energii, a także dać zwiększoną przepustowość, niższe opóźnienia, wyższą jakość wykonania i tak dalej.

Jeśli chodzi o własne modemy 5G Apple, to firma ma je wprowadzić dopiero w 2025 roku. W najbliższych latach należy więc spodziewać się wyłącznie modemów Qualcomm.

Podziel się

Twórca oprogramowania i gier na android, Windows i Ios. Mam 12 lat doświadczenia w tych technologiach. Swój wolny czas poświęcam dziennikarstwu, lubię śledzić trendy w świecie technologii, branży gier i tematyki kryptowalutowej, aby być na bieżąco i zachwycać innych wiadomościami

Rate author
( 3 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska