iPhone 15 otrzyma kamerę peryskopową

Technologii

iPhone 15 może dostać peryskopowy teleobiektyw. Nowość dostaną prawdopodobnie tylko wersje iPhone 15 Pro i iPhone 15 Ultra. Informują o tym przedstawiciele łańcucha dostaw firmy Apple.

Niemal wszystkie kamery do iPhone’ów dostarcza firma Largan. Jej prezes Lin Enping ujawnił, że przyszłoroczna premiera nowych modeli będzie zdradliwa i trzeba będzie je ponownie regulować. Wspomniał również, że producent tych modułów będzie korzystał z nich po raz pierwszy – po raz kolejny wskazując palcem na Apple.

Ponadto w nowych modułach zamiast plastikowych będą stosowane szklane soczewki i pryzmaty. Dzięki temu będą one droższe.

Podobno Apple jest wymagające co do jakości obrazu modułu peryskopowego. Aby zapewnić wymagany poziom, Largan zakupił nowy sprzęt i opanował technologię redukcji hałasu Flare. Ten ostatni będzie kluczowy w aparacie iPhone’a 15.

Konstrukcja obiektywu peryskopowego została po raz pierwszy zastosowana w Huawei P30 Pro.

Jeszcze bardziej interesujące w naszym nowym Kanał Telegram!

Podziel się

Od 15 lat poświęcam się nauce i technice. Bardzo interesuję się postępem technologicznym i chcę dzielić się z Wami najnowszymi wiadomościami ze świata technologii, oprogramowania i gier.

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska