iPhone 15 wyciekł w sieci: czym Apple zaskoczy w 2023 roku

iPhone-15-1 Elektronika

Największe i najważniejsze zmiany, jak zawsze, trafią tylko do modeli iPhone 15 Pro.

iPhone-15-1
iPhone 15 dostanie zagięte krawędzie i tytanową ramkę / Fot. Apple

Znany insider ShrimpApplePro, który wielokrotnie dzielił się wiarygodnymi informacjami na temat jeszcze niezapowiedzianych urządzeń Apple, ujawnił, że firma planuje pozbyć się rozpoznawalnej cechy iPhone 15.

Według źródła, klasyczny kwadratowy design w iPhone 15 zostanie zastąpiony bardziej zaokrąglonymi tylnymi krawędziami, podobnie jak to zrobiono z obudową nowego MacBooka Pro. Ostatni raz zaokrąglone strony były używane w zakresie 11.

Jako przykład tego, jak mogłoby to wyglądać, insider zamieścił zdjęcie smartfona z płaską ramką, ale zaokrąglonymi krawędziami i szkłem. Coś podobnego zaimplementowano już w OPPO Find X5.

Shrimp-Apple-Pro-fot
Fot. ShrimpApplePro

Zauważono, że ramka takich iPhone’ów będzie wykonana z tytanu. Plotki o tytanie w korpusie topowych modeli iPhone’a “chodzą” już od dłuższego czasu. iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max miały otrzymać korpus wykonany ze stopu tytanu, ale tak się nie stało: wszystkie modele iPhone 14 mają korpus wykonany z aluminium i stali nierdzewnej.

Zaletą tytanu jest to, że materiał ten zapewni iPhone’owi większą trwałość i lepszą odporność na zarysowania i wgniecenia. Jeśli jednak plotki się potwierdzą, to dostanie go tylko iPhone 15 Ultra, czyli topowy iPhone w ofercie.

iPhone 15: co jeszcze wiadomo

Premiera iPhone’a 15 ma nastąpić we wrześniu 2023 roku. W linii znajdą się cztery modele, a różnica między zwykłymi i premium będzie zapewne jeszcze większa.

Według insiderów, modele Pro iPhone’a 15 otrzymają szybszy i bardziej energooszczędny procesor Apple A17 Bionic, 8 GB więcej pamięci RAM oraz peryskopowy teleobiektyw oferujący 10-krotny zoom optyczny.

Tymczasem nowe interaktywne wcięcie, które pojawiło się w iPhone 14 Pro, ma być zastosowane we wszystkich modelach iPhone 15. Jednak wyświetlacze 60Hz nigdzie się nie wybierają.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska