Jak pobrać i podłączyć Spotify w Rosji: prosty sposób

Technologii

Serwis muzyczny Spotify opuścił rosyjski rynek wiosną 2022 roku. Podłączenie Spotify w Rosji wymaga teraz trochę wysiłku.

Oczywiście niektórym może się to wydawać bez sensu, ale niestety wiele nowych albumów ulubionych artystów nie pojawia się w mojej innej subskrypcji. Nie mam ochoty słuchać muzyki z pirackich źródeł ani ściągać jej z harebiz.net, ale nowe piosenki Harry’ego Stylesa po prostu kuszą. Dzielę się więc doświadczeniem z moją subskrypcją Spotify.

Od razu powiem, że jestem… nie przeniósł moich list odtwarzania i zapisanej muzyki. Za każdym razem zakładam nowe puste konto i wybieram na początku swoich ulubionych artystów.

Zacznijmy od mini-instrukcji, dla tych, którym (tak jak mnie) rozładowała się aplikacja Spotify, a w rosyjskim App Store jej nie ma. Aby ponownie zainstalować usługę na iPhonie należy:

  • Przejdź do Ustawień, kliknij na ikonę swojego Apple ID;
  • Otwórz zakładkę “Zawartość i zakupy”, z rozwijanego menu wybierz “Widok”;
  • Na koncie, które się otworzy, przejdź do “Kraju lub regionu”, naciśnij “Zmień”;
  • Wybierz kraj, w którym dostępny jest Spotify, np. Indie. Zaakceptuj regulamin, wpisz adres (dowolne miasto w Indiach (np. Delhi), ulicę (dowolną w języku łacińskim), region, swój numer telefonu, w panelu płatności możesz wybrać “None”, aby nie podawać karty ani innych metod płatności.
  • Kliknij “Gotowe” w prawym górnym rogu i ponownie otwórz App Store. Spotify wraca do Was.

Teraz do samej subskrypcji Spotify. Przejście do sklepu internetowego Plati.Market (to nie jest reklama). Wpisz nazwę serwisu w pole wyszukiwania i wybierz oferty: ceny różnią się, podobnie jak warunki subskrypcji. Niektórzy sprzedawcy oferują przeniesienie Twojego starego konta i playlist, ale pamiętaj, aby sprawdzić opinie.

Nie wykupiłem abonamentu długoterminowego, tylko 1/2/3 miesiące. Jeśli odpowiada Ci ta opcja, dzielę się sprzedawcami i produktami, które kupiłam konkretnie sama i sprawdziły się bez nagabywania i oszustw:

W chwili pisania tego tekstu, pierwszy sprzedawca o pseudonimie Alexyar towar wyczerpał, drugi – wszystko w magazynie i również sprawdził pod kątem wykonalności.

Plati.Market oferuje abonamenty indywidualne oraz dodawanie do konta rodzinnego. Próbowałem wszystkich opcji, wszystkie działały termin, który jest określony w opisie produktu. Była sytuacja tylko z niezalogowanym kontem, do tego trzeba było wejść w pocztę (dane do subskrypcji i poczty te same) i potwierdzić logowanie. Zajęło to nie więcej niż kilka minut.

Upewnij się, że Przeczytaj opis produktu. Niektóre konta działają tylko z VPN-ami, niektóre z rosyjskimi IP. Każdy sprzedawca ma inne opcje: niektórzy mogą przedłużyć twoje nowe konto później, niektórzy nie. W każdym razie możliwe jest uzyskanie działającego konta Spotify za przyzwoitą cenę.

Więcej wspaniałych rzeczy w naszym nowym Kanał Telegram!

Podziel się

Od 15 lat poświęcam się nauce i technice. Bardzo interesuję się postępem technologicznym i chcę dzielić się z Wami najnowszymi wiadomościami ze świata technologii, oprogramowania i gier.

Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska