Jak przygotować iPhone’a do nowego iOS 16

Technologii

Apple

iOS 16 zostanie wydany już wkrótce.

I choć większość ślepo uderzy w instalację, ja lubię podjąć kilka kroków zapobiegawczych, aby mieć pewność, że proces przebiegnie sprawnie i nie skończę na utracie danych.

Po tym wszystkim, utrata danych jest jednym pewnym sposobem, aby umieścić ogromny damper na ekscytacji nowego wydania iOS.

Także: Jak korzystać z ukrytej funkcji iOS 16 przypominającej Photoshopa (i dlaczego ją pokochasz)

Oto iPhone’y, które będą mogły uruchomić iOS 16:

  • iPhone 13 / 13 mini / 13 Pro / 13 Pro Max
  • iPhone SE (2. generacja)
  • iPhone 12 / 12 mini / 12 Pro / 12 Pro Max
  • iPhone 11 / 11 Pro / 11 Pro Max
  • iPhone XS / XS Max
  • iPhone XR
  • iPhone X
  • iPhone 8 / 8 Plus

Nowe wydania iOS mogą być nieco buggy, a jeśli jesteś kimś, kto całkowicie polega na swoim iPhone’ie, to najbezpieczniejszym sposobem działania dla Ciebie jest opóźnienie aktualizacji o kilka dni, dzięki czemu można zobaczyć, jak buggy to wydanie jest, a może nawet czekać na nieuniknione iOS 16.0.1 bugfix release, który będzie roll out wkrótce po.

Jednak trzeba się upewnić, że iPhone nie będzie automatycznie aktualizować się w tym czasie. Udaj się do Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania. i wyłączyć Automatyczne aktualizacje aż do momentu, gdy będziesz gotowy do aktualizacji.

Polecam aktualizację wszystkich aplikacji, jeśli jesteś typem osoby, która wyłączyła automatyczne aktualizacje i zapomina zrobić to ręcznie. Uruchomienie starszych aplikacji na nowym wydaniu może spowodować glitche i problemy.

Dobrym pomysłem jest również zrobienie miejsca przed zainstalowaniem nowej aktualizacji. Bieg do nowego wydania iOS to dobry czas, aby pozbyć się wszelkich aplikacji, których już nie używasz i to jest dobry i bezbolesny sposób, aby zwolnić trochę miejsca.

Potrzebujesz co najmniej gigabajta, aby przeprowadzić aktualizację, a najlepiej dwa lub trzy gigabajty wolnego miejsca, ponieważ to przyspieszy proces aktualizacji. Każdy mniej niż to, a twój iPhone będzie musiał zrobić dużo porządków domowych, aby zrobić to miejsce (aktualizacje iOS mogą usuwać aplikacje, aby zrobić miejsce na zainstalowanie aktualizacji, a następnie ponownie pobrać aplikacje, ale to sprawia, że aktualizacja zajmuje dużo czasu).

Zalecam posiadanie dwóch kopii zapasowych danych — jednej w chmurze na wypadek, gdyby rzeczy poszły źle i jednej na PC lub Macu na wypadek, gdyby rzeczy poszły naprawdę źle.

Szczegóły dotyczące tego, jak to zrobić, można znaleźć tutaj.

Nie sądzisz, że musisz to zrobić? OK, wyobraź sobie, że Twój iPhone został skasowany właśnie teraz. Czy straciłeś coś ważnego? Jeśli odpowiedź brzmi tak, musisz zrobić przynajmniej jedną kopię zapasową.

Nie polegaj na hasłach, które istnieją tylko na Twoim iPhonie.

Po aktualizacji będziesz musiał podać swoje hasło do iCloud, aby móc ponownie połączyć się ze wszystkimi swoimi danymi oraz aplikacjami i zdjęciami. Jeśli nie masz tego hasła pod ręką – pamiętaj, że posiadanie go na urządzeniu, które aktualizujesz, nie działa – to jest to dobry moment, aby to naprawić.

Nie wiesz, co to jest? Teraz może być czas na zresetowanie go.

Ponadto, jeśli lokalna kopia zapasowa jest zaszyfrowana, to pamiętaj, że będziesz potrzebował tego hasła, jeśli coś pójdzie nie tak. Upewnia się, że jest to również zapisane gdzieś indziej niż na iPhonie.

  • Miej pod ręką ładowarkę
  • Być na niezawodnym łączu internetowym

Podczas gdy możesz zaktualizować iOS tak długo, jak masz więcej niż 50% baterii lewo, to lepiej być bezpieczne niż żałować, bo zabraknie energii w połowie aktualizacji nie byłoby dobre.

I choć jest to możliwe, aby zaktualizować iPhone przez sketchy połączenia internetowego, to jest o wiele lepiej i mniej frustrujące, aby to zrobić przez dobre połączenie.

Podziel się

Od 15 lat poświęcam się nauce i technice. Bardzo interesuję się postępem technologicznym i chcę dzielić się z Wami najnowszymi wiadomościami ze świata technologii, oprogramowania i gier.

Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska