Jak Retrogradacja Merkurego wpłynie na każdy znak zodiaku (od września do października 2022)

Retrogradacja Merkurego znak zodiaku Wiadomości

Jeśli już czujesz się zmęczony i zdezorientowany, jakbyś po prostu nie był sobą – jest duża szansa, że możesz to zwalić na retrogradację Merkurego. Kiedy planeta komunikacji i funkcji poznawczych obraca się do tyłu z naszej perspektywy tutaj na Ziemi, ma sposób na sprawienie, że Twój mózg pracuje dwa razy ciężej, aby funkcjonować. Chociaż każdy będzie odczuwał jego klasyczne objawy, musisz przyjrzeć się, jak Merkury retrogradujący wpłynie na każdy znak zodiaku od września do października 2022 roku, ponieważ zawsze będzie malować głębszy obraz tego, co to doświadczenie oznacza dla ciebie.

Chociaż retrogradacja Merkurego jest w zasadzie powszechnie pogardzana, ważne jest, aby pamiętać, że to doświadczenie naprawdę nie jest końcem świata. W końcu ma miejsce tylko około 3 do 4 razy w roku, co oznacza, że retrogradacja Merkurego jest nie tylko znajomym doświadczeniem, ale integralną częścią Twojej rocznej podróży słonecznej!

Trwająca około trzech tygodni retrogradacja ma sposób na wydobycie nierozwiązanych dramatów z Twojej przeszłości, szczególnie jeśli jakaś rozmowa została pozostawiona w stanie „przeczytanym” przez zbyt długi czas. Kiedy Merkury rozpoczyna swój wsteczny ruch przez zodiak, zwraca uwagę na sytuacje, które pozostają nierozwiązane, dając Ci platformę do uzyskania zamknięcia i pozostawienia przeszłości za sobą.

Jak retrogradacja Merkurego wpłynie na Twój znak zodiaku

Baran

Przygotuj się na głębokie zanurzenie w swoich związkach, Baranie. Nadszedł czas, aby ocenić całe Twoje rozumienie harmonii i wspólnoty, ponieważ 9 września Merkury będzie stacjonował w retrogradacji w Twoim siódmym domu partnerstwa. To może przywołać traumę złamanego serca i ukłucie wcześniejszych rozczarowań, ale tylko po to, abyś mógł zobaczyć, jak daleko zaszedłeś od tych wydarzeń. Jesteś uzdrowiony, Baranie. W rzeczywistości już się leczysz. Nadszedł czas, aby zacząć przetwarzać, jak duży postęp zrobiłeś.

Gdy Merkury cofnie się z powrotem do twojego szóstego domu zdrowia i dobrego samopoczucia 23 września, co może doprowadzić do poczucia nieładu i dezorganizacji. Jednak jest to tylko zachęta do odzyskania poczucia rutyny i przypomnienie, że rytuały dbania o siebie nigdy nie powinny być poświęcone. Jesteś gotowy, aby zacząć zachowywać swoją energię, zamiast marnować ją na daremne sytuacje.

Byk

Kiedy 9 września rozpocznie się retrogradacja Merkurego, będzie to oznaczać początek poważnego remontu w zakresie dbania o siebie, Taurus. Nadszedł czas, aby przyjrzeć się nawykom, na których polegasz i rutynie, która towarzyszy Ci przez cały dzień. Czy wspierają one Twój najwyższy rozwój? Czy przynoszą Ci poczucie spełnienia, nie drenując Twojej energii do cna? Nadszedł czas, aby przemyśleć metody, schematy i rytuały, według których żyjesz.

Jednak 23 września ta retrogradacja zmieni swoją melodię, gdy ponownie wejdzie do Twojego piątego domu romansu i kreatywności. W miarę jak ta zagmatwana podróż zbliża się do końca, może zmusić Cię do przemyślenia sposobu w jaki szukasz przyjemności i realizujesz swoje pragnienia. W tym czasie możesz myśleć o starym płomieniu, zwłaszcza jeśli oboje jesteście sobie winni wyjaśnienie dlaczego nie wyszło. Możesz poczuć się ożywiony pomysłem właściwego pożegnania (lub znaczącego nowego przywitania).

Bliźnięta

Przygotuj się, Gemini! Merkury jest twoją rządzącą planetą, co oznacza, że ta retrogradacja z pewnością wpłynie na ciebie na ostrym poziomie. Kiedy rozpocznie się 9 września, będzie stacjonować w Twoim piątym domu przyjemności, pożądania i kreatywności, co może obniżyć temperaturę w Twoim obecnym związku i pozostawić Cię w artystycznym stłumieniu. Istnieje jednak duża szansa, że uda Ci się nawiązać kontakt z dawnym kochankiem, co przypomni Ci o uczuciu, którego Ci brakowało. Może to nawet zachęcić Cię do podjęcia kreatywnego projektu, który porzuciłeś i wzięcia się za siebie.

Kiedy Merkury ponownie wejdzie do Twojego czwartego domu domu i rodziny 23 września, prawdopodobnie stanie się to dla Ciebie jeszcze bardziej intensywnym doświadczeniem do przetworzenia. W miarę jak retrogradacja zbliża się do końca, możesz myśleć o ranach związanych z rodziną, które wymagają uzdrowienia, więc wykorzystaj tę szansę, aby porozmawiać z kimkolwiek, z kim masz tak wiele zaległych historii. Na szczęście ta retrogradacja pomoże Ci również rozpocząć bardzo potrzebne sprzątanie domu (i dekorowanie na jesień, oczywiście)!

Rak

Możesz być domatorem, ale to nie znaczy, że dom jest bez problemów, Raku. Czy w Twoim pokoju leży stos prania, którego nie chcesz złożyć? Czy ty i twoi krewni radzą sobie z nieporozumieniami? Czy pracujesz zbyt często, aby nawet cieszyć się byciem w domu? Kiedy 9 września Merkury przejdzie w retrogradację w Twoim czwartym domu domu domu i rodziny, zachęci Cię do uzdrowienia relacji z Twoimi korzeniami, podczas gdy będziesz podlewał nowe, które zasadziłeś. Dom może być miejscem, z którego pochodzimy, ale jest też miejscem, w którym się znajdujemy.

Kiedy 23 września Merkury powróci do Twojego trzeciego domu komunikacji, może to doprowadzić do komunikacyjnych wpadek, które przerodzą się w stresujące nieporozumienia. Możesz usłyszeć od ludzi z Twojej przeszłości, zwłaszcza jeśli wciąż istnieje niedokończona rozmowa, która wymaga zamknięcia. Jeśli masz problemy z dogadaniem się z rodzeństwem i bliskimi przyjaciółmi, ta retrogradacja prawdopodobnie zmusi jednego z was do znalezienia odwagi, by porozmawiać o tym, co cię trapi!

Lew

Uh-oh! Możesz włożyć nogę w usta, gdy Merkury jest w retrogradacji, więc pamiętaj, aby myśleć, zanim zaczniesz mówić, Leo. W końcu ta retrogradacja będzie miała miejsce w Twoim trzecim domu komunikacji, co może przywołać rozmowy, które nie zakończyły się najlepszym akcentem. Przygotuj się na to, że ludzie, którzy „wyzionęli ducha” nagle zaczną odpowiadać! Jednak najważniejszą rzeczą, o której musisz pamiętać jest potrójne sprawdzenie całej korespondencji i upewnienie się, że wykonujesz kopię zapasową ważnych dokumentów, ponieważ błędy techniczne mogą być nieuniknione.

Kiedy Merkury powróci do Twojego drugiego domu finansów i własności, zmusi Cię do ponownego przemyślenia tego, do czego przywiązujesz wagę. W końcu, jeśli pogoń za pieniędzmi i luksusem jest jedyną rzeczą, która Cię napędza, to z pewnością sprawi, że w końcu poczujesz pustkę. Jednak odmawianie sobie nawet najprostszych przyjemności tylko dlatego, że czujesz się skąpo, sprawi, że poczujesz się oszukany. To wszystko jest o równowadze, kochanie.

Panna

To sezon Panny, co oznacza, że dużo myślisz o tym, jak bardzo rozwinęłaś się jako osoba w ciągu ostatniego roku! Jednakże, jako że Merkury – Twoja rządząca planeta – przechodzi w retrogradację 9 września, podważy to Twoje poczucie własnej wartości, szczególnie jeśli zabezpieczałeś się przed wszystkimi złymi rzeczami. Ta retrogradacja, która ma miejsce w Twoim drugim domu stabilności i wartości własnej, może sprawić, że poczujesz, że masz potrzebę czegoś, czego nie możesz zaspokoić. Jednak będzie to również wyzwanie dla Ciebie, abyś przemyślał to, z czym decydujesz się związać swoje wartości.

Kiedy 23 września retrogradacja Merkurego ponownie wejdzie w Pannę, zdecydowanie podkręci sprawy. Możesz przemyśleć sposób, w jaki postrzegasz siebie i styl, w jakim się wyrażasz. Gdy podróż Merkurego zbliża się do końca, możesz poczuć się zachęcony do wybaczenia sobie błędów popełnionych w poprzednich okresach Twojego życia, ponieważ teraz wiesz lepiej. Nie musisz patrzeć wstecz na upokarzające doświadczenia i wzdrygać się. Daj sobie to, co byłbyś skłonny dać komuś innemu, kiedy jest zakłopotany – trochę zrozumienia.

Libra

Przygotuj się, Libro, ponieważ ta retrogradacja Merkurego ma na sobie Twoje imię (dosłownie). Mający miejsce w Twoim pierwszym domu jaźni, Merkury będzie stacjonował w retrogradacji od 9 września, a to doświadczenie może doprowadzić do całkowitego przewartościowania siebie. Kim jesteś Ty, Libra? I nie, nie mówię o tym kim jesteś kiedy ktoś inny Cię potrzebuje. Nie mówię o osobowości, którą przyjmujesz, kiedy jesteś w trybie „people-pleaser”. Mówię o prawdziwej tobie, Librze. Nadszedł czas, aby przypomnieć sobie osobę, którą zawsze byłaś, zwłaszcza jeśli odłożyłaś ją na bok ze względu na potrzeby kogoś innego.

Kiedy 23 września Merkury ponownie wejdzie do Twojego 12 domu duchowości i uzdrawiania, ton tego tranzytu zmieni się na coś jeszcze bardziej głębokiego i wewnętrznego. Podczas ostatniej fazy retrogradacji Merkurego możesz zauważyć, że Twoje sny stają się bardziej żywe, a Twoje emocje wydają się jeszcze bardziej intensywne. Jeśli czujesz się samotny ze wszystkimi swoimi uczuciami, pamiętaj – nie wszystko jest przeznaczone do dzielenia się. Niektóre rzeczy są tak święte, że są przeznaczone tylko dla ciebie.

Skorpion

Przygotuj się na głębokie zanurzenie we własnej psychice, Skorpionie. W końcu Merkury od 9 września stacjonuje w retrogradacji w Twoim duchowym 12 domu, co może sprawić, że staniesz twarzą w twarz z niektórymi swoimi wewnętrznymi demonami. Jednak Twoja wola osiągnięcia sukcesu jest silniejsza niż jakiekolwiek obawy, które możesz mieć, zwłaszcza Twoje emocje są również Twoją najbardziej motywującą siłą. Chociaż możesz czuć się bardziej cicho i powściągliwie w tym czasie, to daje to również Twojej podświadomości szansę na poskładanie tego, czego wydaje się brakować.

Kiedy 23 września Merkury powróci do Twojego 11 domu wspólnoty, może to doprowadzić do interesujących zmian w Twoim życiu społecznym. Może się okazać, że ponownie połączysz się z dawnym kręgiem przyjaciół, od których się oddaliłeś, co da Ci szansę na sprawdzenie, czy Twoje ideały są nadal zgodne. Możesz również zauważyć, że nieporozumienia mogą zasiać niezgodę w dynamice grupy, więc podejmij dodatkowe środki ostrożności, jeśli chodzi o budowanie wspólnego zaufania.

Strzelec

Nie czujesz atmosfery? Jeśli tak, to ma to sens, ponieważ Merkury stacjonuje wstecznie w Twoim 11 domu wspólnoty 9 września, co może sprawić, że będziesz miał ochotę opuścić imprezę, mimo że właśnie na nią przybyłeś. Jeśli jesteś na wylocie z kliki, może nadszedł czas, aby się porozumieć i dotrzeć do sedna tego, co poszło nie tak. Jednak to może nie być w stanie kłopotów w swojej grupie przyjaciół w ogóle, ale proces ponownego łączenia się ze starymi kolegami, znajomymi i kolegami z zespołu, z którymi straciłeś kontakt. W końcu mogą mieć coś do nauczenia. Przygotuj się na to, że dowiesz się wiele o tym, co sprawia, że zespół pracuje razem, a nie przeciwko sobie.

Gdy 23 września Merkury powróci do Twojego 10 domu reputacji i pozycji społecznej, możesz pogodzić się z pewnymi błędami, które popełniłeś, zwłaszcza w swojej karierze. Możesz ponownie połączyć się z dawnym szefem lub nawet dawnym mentorem, ponieważ mogą oni mieć kilka mądrych rad, które pomogą Ci iść naprzód z odnowioną siłą. Nadszedł czas, aby przemyśleć swój wizerunek, zwłaszcza jeśli Twoja ogólna marka nie jest już zgodna z Twoim prawdziwym ja.

Koziorożec

Nadszedł czas, aby odłożyć na bok swoją osobowość typu A na jakiś czas, ponieważ Merkury cofa się przez Twój 10 dom kariery od 9 września. To prawdopodobnie pokrzyżuje niektóre z Twoich planów zawodowych, zwłaszcza jeśli były one na chwiejnym gruncie na początku. Nadszedł czas, aby pomyśleć nieszablonowo, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów związanych z pracą, ponieważ nie zawsze możesz liczyć na to, że ktoś zrobi to za Ciebie. Jednak te wyzwania przypomną Ci również, jak radziłeś sobie z podobnymi dylematami w przeszłości. Jak możesz wykorzystać te doświadczenia i pozwolić, by wpłynęły na twój następny ruch?

Kiedy Merkury powróci do Twojego dziewiątego domu przygód i mądrości od 23 września, może zabrać Cię w jakieś nieoczekiwane miejsca, zwłaszcza jeśli są to miejsca dobrze Ci znane. Nadszedł czas, aby ponownie połączyć się z filozofią, w którą kiedyś wierzyłeś, ponieważ pomoże ci ona przejść przez moment kryzysu. Czasami zapominamy o mądrości, którą już zdobyliśmy (a wszystko, co musimy zrobić, to poświęcić czas na przypomnienie sobie o niej). Możesz nawet poczuć się zainspirowany do wznowienia pracy nad projektem intelektualnym i odzyskać ten sam impet. Były kolega z klasy lub profesor może wyciągnąć rękę, przypominając ci, że jesteś wiecznym studentem życia. Zawsze jest więcej do nauczenia.

Wodnik

Czujesz się trochę zagubiony, Wodniku? Jeśli tak, to nic dziwnego, ponieważ od 9 września Merkury będzie stacjonował w retrogradacji w Twoim dziewiątym domu podróży i ekspansji. Może Cię to zaprowadzić na nieoczekiwaną ścieżkę, więc skorzystaj z objazdów i opóźnień, które zmuszą Cię do wybrania mniej uczęszczanej drogi. Nawet jeśli nie masz pojęcia, gdzie jesteś, życie nie jest przeznaczone do życia z GPS w każdej chwili. Pozwól, aby wiatr zabrał Cię w miejsce, które jest zarówno fascynujące, jak i konfrontujące. To właśnie w chwilach, w których czujesz się pozbawiony równowagi, pogłębiasz swoje poczucie wiary, ponieważ życie zawsze ma sposób na sprowadzenie Cię do domu właśnie wtedy, gdy myślisz, że całkowicie zboczyłeś z kursu.

Jednakże, gdy Merkury powraca do Twojego ósmego domu transformacji od 23 września, możesz odkryć, że ponownie przeżywasz niektóre z bólów, których doświadczyłeś w życiu. Możesz opłakiwać coś – lub kogoś – z czego byłeś zmuszony zrezygnować, czy tego chciałeś czy nie. Nie spiesz się z przetwarzaniem swoich emocji, ponieważ prawdopodobnie tłumiłeś niektóre ze swoich bardziej skomplikowanych uczuć. Gdy zaczniesz stawiać czoła temu, co cię prześladowało, zacznie to mieć nad tobą mniejszą władzę.

Ryby

Być może jesteś w nastroju do uregulowania długów i oceny poziomu zwrotu z inwestycji, Ryby. W końcu 23 września Merkury będzie stacjonował w retrogradacji w Twoim ósmym domu transakcji. Jeśli pieniądze nie zostały zaksięgowane, to nadszedł czas, aby zlokalizować, gdzie się podziały (zwłaszcza jeśli Twój majątek nie był szczególnie uporządkowany). Jednak ta retrogradacja może mieć również mniej wspólnego z pieniędzmi, a więcej z procesem odpuszczania i ruszania dalej. Możesz zdać sobie sprawę, że pozostajesz w sytuacji, która przekroczyła datę ważności. Nadszedł czas, aby zawrzeć pokój i uwolnić się.

Jednakże, gdy Merkury powróci do Twojego siódmego domu partnerstwa 23 września, może to spowodować, że ktoś z Twojej przeszłości powróci. Niezależnie od tego czy ta osoba jest byłym kochankiem, byłą przyjaciółką czy nawet byłym współpracownikiem biznesowym, istnieją między wami niedokończone sprawy, które wymagają załatwienia. W miarę jak ta retrogradacja dobiega końca, może się okazać, że dochodzisz do jeszcze głębszego zrozumienia, kim ta osoba była dla Ciebie. A im bardziej zaczniesz rozumieć swoje dawne związki, tym bardziej zrozumiesz swoje obecne. Nie pozwól, aby historia się powtórzyła, Ryby.

Podziel się

Twórca oprogramowania i gier na android, Windows i Ios. Mam 12 lat doświadczenia w tych technologiach. Swój wolny czas poświęcam dziennikarstwu, lubię śledzić trendy w świecie technologii, branży gier i tematyki kryptowalutowej, aby być na bieżąco i zachwycać innych wiadomościami

Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska