Jak używać Kelvina (satelita) w Sons of the Forest

Rozrywka

W grze

Synowie przewodników leśnych

 1. Poradnik dla początkujących w Sons of the Forest – jak korzystać z ekwipunku, gdzie znaleźć jedzenie, wodę, apteczki, drukarkę i inne porady
 2. Jak zbudować schronienie i zapisać postępy w grze Sons of the Forest
 3. Jak używać Kelvina (satelita) w Sons of the Forest
 4. Jak znaleźć łopatę i wykopać grób w Sons of the Forest – gdzie znaleźć sprzęt do nurkowania i wyrzutnię lin

Jak znaleźć Kelvina

Gra rozpoczyna się, gdy bohater wraz z Kelvinem i kilkoma innymi towarzyszami dociera na wyspę. Po wejściu możesz się rozejrzeć, aby ocenić zniszczenia i sytuację. Niedaleko ciebie na ziemi będzie leżał ranny Kelvin.

Jak używać Kelvina (satelita) w Sons of the Forest

Aby uczynić Kelvina partnerem, po prostu pomóż mu wstać. Spowoduje to wyświetlenie kolejnej krótkiej sceny, w której pomagasz Kelvinowi wstać. Pod koniec tej sceny będziesz mógł wejść z nim w interakcję, wydając proste polecenia.

Jakich poleceń można użyć do sterowania Kelvinem

Do wydawania poleceń potrzebny będzie notatnik. Możesz zobaczyć pełną listę poleceń poniżej.

  • Chodź za mną;

  • Take item (oddaj element ubioru z inwentarza);

  • Wyczyść (wskaż ilość pracy);

  • Zrób sobie przerwę (odpoczynek);

  • Zostań (tu, w ukryciu);

  • Buduj (ognisko, schronienie, kompletny budynek);

 • Weź (kije, kłody, kamienie) i (rzuć to tutaj, daj mi, chodź za mną).

Ze wszystkich tych poleceń zalecamy, abyś najpierw zdecydował się zbudować schronienie na pierwszą noc. W Sons of the Forest zawsze możesz rozbij namiot, ale jeśli zlecisz Kelvinowi samodzielne zbudowanie schronienia, uwolni cię to od gromadzenia zasobów, pozwalając na wytwarzanie broni i poszukiwanie ważnych narzędzi, takich jak sprzęt do nurkowania.

Jak używać Kelvina (satelita) w Sons of the Forest

Chcielibyśmy również pochwalić zespół “Oczyszczać”, ponieważ zmusza Kelvina do oczyszczenia terenu w promieniu 5, 10 lub 20 metrów. Satelita po prostu zacznie ścinać drzewa i oczyszczać ziemię, ułatwiając budowę bazy. Pomoże ci to zająć się robieniem ciekawych rzeczy i podstawowym projektowaniem, podczas gdy Kelvin jest zajęty monotonną i nudną pracą.

Jak używać Kelvina (satelita) w Sons of the Forest

Zespół “Brać” pozwala zlecić Kelvinowi zbieranie patyków, kamieni, kłód lub ryb. Najlepszą opcją wśród nich jest ryba. Trudno jest zdobyć jedzenie w Synach Lasu, ale Kelvin jest zawodowym rybakiem. Aby pojawiło się to polecenie, musisz znajdować się w pobliżu zbiornika wodnego.

Jeśli wydasz Kelvinowi polecenie łowienia, podejdzie on do najbliższego źródła wody, przykucnie i zacznie łapać ryby prosto z wody. Będzie tym zajęty, dopóki nie wydasz mu kolejnego polecenia, co czyni Kelvina doskonałym zdobywcą jedzenia.

Jak używać Kelvina (satelita) w Sons of the Forest

Warto zauważyć, że niektóre błędy są związane z satelitą. Jeśli zbudujesz bazę z bali, a następnie rozkażesz Kelvinowi, aby przyniósł ci kłody, może on dosłownie „wyciągnąć” je z twojej kryjówki, powodując zawalenie się całej konstrukcji. Po prostu powiedz Kelvinowi, żeby oczyścił teren i łowił ryby.

Jak używać Kelvina (satelita) w Sons of the Forest

Czy można pozbyć się Kelvina?

Jeśli wolisz pracować sam, istnieje taka opcja. Po prostu użyj polecenia “Zrób sobie przerwę”nakazać Kelvinowi odpoczynek. Będzie leżał bezczynnie i pozostanie mniej więcej tam, gdzie go zostawiłeś, umożliwiając eksplorację wyspy i zajmowanie się swoimi sprawami bez niego. Jeśli naprawdę cię denerwuje, po prostu zostaw Kelvina, żeby odpoczął nad strumieniem. Nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać.

Jak używać Kelvina (satelita) w Sons of the Forest

Czy powinienem karmić Kelvina?

To nie jest konieczne. Nie musisz też przynosić mu wody. Sam Kelvin czasami zjada jagody, pije wodę i śpi, więc nie musisz wydawać mu indywidualnych poleceń ani dzielić się swoimi zasobami.

Czy Kelvin może w końcu umrzeć?

Może zostać powalony przez kanibali i mutantów, ale tylko gracz może ostatecznie wykończyć Kelvina. Towarzysz nie umie walczyć, ponieważ w wyniku wypadku ogłuchł i doznał szoku po pocisku, więc w walce może służyć jedynie jako worek treningowy.

Nawet jeśli Kelvin padnie na kolana, masz prawo go podnieść. Będzie w tym stanie jeszcze przez jakiś czas, a potem sam wstanie i pójdzie do głównego bohatera. Nie warto więc zbytnio się tym przejmować.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska