Jak wyłączyć tryb niskiego zużycia danych na telefonie iPhone 12 i 13

Elektronika

Jeśli używasz iPhone’a od czasu, gdy Steve Jobs udostępnił je na rynku, to nie mam wątpliwości, że łatwo znajdziesz, jak wyłączyć tryb Low Data Mode na swoim iPhonie. Ale dla ludzi, którzy są po prostu przełączanie z Android OS, byłbyś zaskoczony, jak łatwo jest się zgubić w labiryncie, że Apple umieścić w miejscu.

iPhone 12.

Minął około rok odkąd przesiadłem się na Apple (z konieczności) i nadal mam problemy z drobnymi rzeczami. Nawet sekcja WiFi potrafi być delikatnie denerwująca – wystarczy pokazać wszystkie dostępne sieci, a nie tylko te główne, ale dygresję. Chodzi o to, że można mieć tę funkcję włączoną zarówno dla Mobile Data, jak i dla WiFi, a jeśli chcemy ją wyłączyć, to właśnie to trzeba zrobić (na najnowszej wersji iOS 15.6).

Jak wyłączyć Tryb Niskich Danych dla Danych Mobilnych

  • 2. Wybierz opcję Dane mobilne z pierwszego zestawu opcji.
low-data-mode-iphone
Przejdź do Mobile Data.
  • 3. Stuknij w Opcje danych mobilnych.

low-data-mode-iphone-settings

  • 5. Włącz każdą inną opcję niż Low Data Mode.

Powinna być możliwość wyboru między Standardowym a Więcej danych na 5G, co jest przydatne, jeśli mamy w pobliżu dobrą infrastrukturę 5G (lepsza wydajność).

Czy należy zachować włączony tryb Niskich Danych dla Danych Mobilnych?

Tryb Niskich Danych został opracowany, aby zaspokoić potrzeby osób, które mają bardzo ograniczony plan internetowy, więc zużycie danych z aplikacji działających w tle jest dużo mniejsze, a streaming treści odbywa się w niższej jakości. Jest tego nieco więcej, bo Apple przedstawiło listę tego, co faktycznie robi Low Data Mode:

  • – zatrzymuje odświeżanie aplikacji w tle – ta funkcja pozwoliłaby niektórym aplikacjom aktualizować swoją zawartość przy użyciu danych z internetu użytkownika, nawet jeśli te aplikacje nie są aktualnie używane (na przykład dostaniesz najnowsze wiadomości, ale mniej jasną stroną jest to, że aplikacje będą również zbierać dane i wysyłać je z powrotem do serwerów domowych);
  • – wyłączone są zarówno automatyczne kopie zapasowe, jak i aktualizacje – ten mówi sam za siebie, bo zatrzymuje aplikacje na aktualizację firmware (dotyczy to również iCloud Photos), na automatyczne pobieranie jakichkolwiek plików czy wykonywanie jakichkolwiek kopii zapasowych;
  • – niektóre aplikacje przestaną korzystać z danych, jeśli nie są używane;
  • – jeśli przesyłasz strumieniowo filmy, będą one w niższej jakości – ta jest najbardziej dramatyczną zmianą, ponieważ nie jestem fanem oglądania filmów z YouTube w 360p, a jednak jesteśmy tutaj.

Chodzi o to, aby utrzymać zużycie danych tak niskie, jak to możliwe i działa dość dobrze w przypadku, gdy twój dostawca oferuje bardzo mało przy kosztach premium. I tak, rzeczy się poprawiły przez lata, ale mobilne plany danych są nadal zbyt drogie dla tego, co oferują. Ale co z WiFi, należy wyłączyć tryb Low Data podczas gdy jesteś w sieci prywatnej i czy widzisz żadnych korzyści pozostawiając go włączyć?

Jak wyłączyć Tryb Niskich Danych dla WiFi

low-data-mode-wifi
Wyłączenie trybu Low Data Mode w sieci WiFi.
  • 3. Zidentyfikuj małą (i) ikonę obok sieci WiFi, z którą jesteś aktualnie połączony i stuknij w nią.
  • 4. Wyłącz tryb Low Data Mode (jeśli jest włączony).

Po co włączać go na WiFi?

Wiem, że jesteśmy przyzwyczajeni do kojarzenia WiFi z mocnym połączeniem internetowym i dużą przepustowością, ale o ile korzystanie z trybu Low Data Mode w sieci domowej nie ma raczej sensu, to są sytuacje, w których ma on sens. Na przykład, gdy używasz mobilnego tetheringu lub jeśli masz jakiś rodzaj limitu przepustowości dla swoich urządzeń (zwykle wykonywane za pomocą QoS z GUI routera).

I podobnie jak w przypadku Mobile Data, konsekwencje włączenia tego trybu są dość podobne (streaming w niższej jakości i zablokowany dostęp do Internetu dla aplikacji działających w tle i nieaktywnych). W ten sposób nadal możesz uzyskać dostęp do treści, które chcesz i potrzebujesz, podczas gdy dane nie będą marnowane na aplikacje działające w tle.

To dość oczywiste, że jeśli macie nieograniczony dostęp do Internetu WiFi, to powinniście wyłączyć Tryb Niskich Danych w swoim iPhonie (i każdym innym urządzeniu mobilnym) – dobra wiadomość jest taka, że możecie to zrobić w poszczególnych sieciach WiFi, więc nie jest to ustawienie globalne.

Mark jest absolwentem informatyki, zebrał cenne doświadczenie przez lata pracy w IT jako programista. Mark jest również głównym pisarzem technicznym dla MBReviews.com, obejmującym nie tylko swoją pasję, urządzenia sieciowe, ale także inne fajne gadżety elektroniczne, które mogą być przydatne w codziennym życiu.

Podziel się

Dziennikarz, pasjonat, zawsze na bieżąco z wydarzeniami na świecie. Ukończył Politechnikę Warszawską. Staż w Guardianie. Dziennikarskie doświadczenie 7 lat, InnowacjaPolska w mojej opinii jest najlepszym młodym i rozwijającym się projektem newsowym w Polsce.

Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska