Jak zwiększyć prędkość pobierania dowolnych plików z internetu: istotne dla wszystkich przeglądarek

Jak-zwiększyć-prędkość-pobierania Technologii

W tym artykule wyjaśnię, jak w prosty sposób zwiększyć prędkość pobierania w Chrome, Edge, Opera, Firefox. Stosując proste, ale skuteczne wskazówki, nawet duże pliki będą pobierane w ciągu minut, a nie godzin.

Wielu użytkowników Chrome i innych popularnych przeglądarek z pewnością nie raz zauważyło, jak czasochłonne może być pobieranie plików z internetu. Zwłaszcza gdy w grę wchodzą gigabajty danych.

Zwykle nie ma czasu na wielogodzinne ściąganie plików, bo zawsze są dodatkowe zadania do wykonania. Na szczęście prędkość pobierania danych można łatwo zwiększyć na kilka sposobów.

Jak zwiększyć prędkość pobierania w Chrome, Edge i Operze

Opcja Równoległe pobieranie może być użyta, aby przyspieszyć pobieranie. Można go znaleźć w ukrytych ustawieniach popularnych przeglądarek. Funkcja ta pozwala na pobieranie plików nie w jednym strumieniu, ale poprzez ich podział na kilka strumieni.

Aby to zadziałało, musisz wpisać kombinację w pasku adresu:

  • chrome://flags/#enable-parallel-downloading.

Następnie należy przełączyć ustawienie na Enabled i ponownie uruchomić przeglądarkę.

prędkość-pobierania-w-Chrome-Edge-Operze

Jak sprawić, by Firefox szybciej pobierał pliki

W przypadku Firefoksa proste zmiany w ustawieniach nie wystarczą. Będziesz musiał pobrać dodatkowe rozszerzenia.

Najbardziej niezawodny i skuteczny jest Multithreaded Download Manager. Po zainstalowaniu wystarczy kliknąć ikonę na pasku narzędzi, kliknąć znak plus i dodać adresy URL, które chcesz pobrać.

Dodatkowe media

Jeśli poprzednie metody nie działają, możesz użyć specjalnych programów, które przyspieszają i usprawniają pobieranie plików. Są one przeznaczone głównie do pobierania dużych ilości danych.

Jednym z najpopularniejszych darmowych menedżerów pobierania jest uGet. Aplikacja jest w stanie zarówno przechwytywać linki z przeglądarek, jak i pobierać pliki na żądanie. Nie musisz poświęcać dużo czasu na konfigurację strumieni, tutaj jest to zrobione w parametrach pobierania.

uGet-prędkość-pobierania

Dla użytkowników macOS istnieje darmowa alternatywa – Progressive Downloader. Ilość wątków można również wprowadzić w ustawieniach, w zakładce “Zadanie”. Ciężkie pliki powinny teraz pobierać się znacznie szybciej.

Podziel się

Dziennikarz, pasjonat, zawsze na bieżąco z wydarzeniami na świecie. Ukończył Politechnikę Warszawską. Staż w Guardianie. Dziennikarskie doświadczenie 7 lat, InnowacjaPolska w mojej opinii jest najlepszym młodym i rozwijającym się projektem newsowym w Polsce.

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska