Jeśli nie spłacisz kredytu, samochód sam się „konfiskuje”. Ford opatentował niezwykłą technologię, która przyda się instytucjom finansowym

Wiadomości

Niektóre samochody już wiedzą, jak same parkować, podjeżdżają do właściciela i w niektórych przypadkach poruszają się samodzielnie po drogach. A w przyszłości autonomiczne samochody będą mogły np. zostawić właściciela do banku, jeśli ten bank zdecyduje się skonfiskować samochód za długi. Przynajmniej Ford ma już taki patent.

Jeśli nie spłacisz kredytu, samochód sam się „konfiskuje”.  Ford opatentował niezwykłą technologię, która przyda się instytucjom finansowym

Nazywa się „Systemy i metody przejmowania pojazdu” i opisuje różne mechanizmy, z których może skorzystać instytucja finansowa w przypadku opóźnień w płatnościach. Na przykład w samochodzie można zdalnie wyłączyć szereg funkcji, a może nawet silnik. Włączenie systemu sprawi, że samochód po prostu zostawi właściciela samemu sobie i dojedzie we właściwe miejsce. Może to być np. miejsce, w którym samochód zostanie odebrany przez lawetę lub na przykład parking agencji zajmującej się zajęciem mienia.

Ford zaznacza, że ​​taki system można montować również w nowoczesnych samochodach, ale tutaj trzeba mieć na uwadze, że zgodnie z obowiązującym ustawodawstwem większości krajów funkcja ta będzie wyraźnie ograniczona tylko do wyłączania niektórych układów maszyn.

Nawiasem mówiąc, system może również służyć do przypominania o spóźnionych płatnościach. Na przykład w takich sytuacjach samochód będzie okresowo wydawał głośne, nieprzyjemne dźwięki.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska