Kamera akcji DJI Osmo Action 3 zaprezentowana. Nagrywanie wideo 4K 120 fps ze stabilizacją i dwoma ekranami dotykowymi.

Streaming i Technologii

Tym razem bez magnesów i bez ultrakompaktowej obudowy

Firma DJI oficjalnie zaprezentowała swoją kamerę akcji nowej generacji – Osmo Action 3. Po kompaktowości poprzednika nie ma śladu – jest w formacie oryginalnego Osmo Action. Naturalnie, w Osmo Action 2 nie ma też modułowości ani „magnetyzmu”.

Osmo Action 3 nie tylko przypomina oryginalny Osmo Action, ale także GoPro Hero 11 Black: chociaż nie został jeszcze zaprezentowany, już pojawiły się zdjęcia jakości. Pokazują one podobieństwo obu modeli.

Osmo Action 3 posiada 1/1,7-calowy sensor obrazu w formacie optycznym oraz ultraszerokokątny obiektyw o polu widzenia 155 stopni. Aparat może nagrywać wideo w rozdzielczości 4K przy 120 kl. Na poprzednika było sporo skarg z powodu przegrzewania się, teraz DJI zapewnia, że Osmo Action 3 jest w stanie nagrywać wideo 4K 60 fps do momentu wyczerpania się baterii. Na podstawie tego stwierdzenia możliwe jest przegrzanie podczas nagrywania wideo 4K 120 kl/s.

Osmo Action 3 posiada autorski system stabilizacji RockSteady 3.0 (działa również w maksymalnym 4K 120 fps), a także wsparcie dla technologii HorizonSteady, która zapobiega „obijaniu się” o horyzont.

DJI twierdzi, że Osmo Action 3 ma „ekstremalną” baterię 1770 mAh: ładuje się w pełni w 50 minut i pozwala na kręcenie wideo przez 160 minut.

Twórcy nazywają Osmo Action 3 pierwszą na świecie kamerą akcji z dwoma ekranami dotykowymi. Służy to wygodzie: dostęp do ustawień można uzyskać zarówno z przedniego wyświetlacza, jak i głównego. Nowość wyposażona jest w trzy mikrofony, ale jeśli ich jakość nagrywania nie jest wystarczająca, można podłączyć zewnętrzny mikrofon przez port USB-C.

Zastrzeżona ramka ochronna obsługuje zarówno poziomy montaż kamery, jak i pionowy – dla tych, którzy lubią nagrywać pionowe filmy. Nie trzeba kupować ochronnego etui, aby nagrywać pod wodą – sam Osmo Action 3 jest wodoodporny do głębokości 16 metrów.

Cena Osmo Action 3 zaczyna się od 330 dolarów. Tyle wynosi cena Osmo Action 3 Standard Combo, w skład którego wchodzi wspomniana ramka i jedna „ekstremalna” bateria.

Podziel się

Mam 32 lata, z czego 15 poświęciłem nauce i technice. Bardzo interesuje mnie postęp technologiczny i chętnie dzielę się z Wami najnowszymi nowinkami ze świata technologii, oprogramowania i gier.

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska